Google przemianowuje Barda na Gemini, przedstawia nową aplikację na Androida i zaawansowany model AI

Google przemianowuje Barda na Gemini, przedstawia nową aplikację na Androida i zaawansowany model AI

Zapomnijcie już o Bardzie od Google, bo chociaż amerykański gigant nie odesłał swojego chatbota AI na emeryturę, zdecydował się na rebranding i przemianował go na Gemini. Ujawniono również, że dostępna jest do pobrania dedykowana aplikacja na Androida dla Gemini i że jej najbardziej zaawansowany model sztucznej inteligencji, Gemini Advanced, jest w fazie wdrażania.

Bard to teraz Gemini

Google tłumaczy, że misją Barda było zapewnianie użytkownikom bezpośredniego dostępu do jego modeli AI, a Gemini reprezentuje "najbardziej zaawansowaną rodzinę modeli". Aby to odzwierciedlić, Bard będzie teraz funkcjonował pod nazwą Gemini.

Bardziej zaawansowany Gemini

Firma chwali się ponadto, że już teraz możemy czatować z Gemini za pomocą ich modelu Pro 1.0 w ponad 40 językach i ponad 230 krajach i terytoriach. Poza tym wprowadza Gemini Advanced, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do sztucznej inteligencji i aby można było z niej korzystać w jeszcze bardziej przystępny sposób.

Firma chwali się ponadto, że już teraz możemy czatować z Gemini za pomocą ich modelu Pro 1.0 w ponad 40 językach i ponad 230 krajach i terytoriach

Gemini Advanced zapewni użytkownikom w ponad 150 krajach i terytoriach dostęp do Ultra 1.0, największego, najbardziej wydajnego i najnowocześniejszego modelu sztucznej inteligencji od Google. Ten ma być niezastąpiony w bardziej złożonych zadaniach, takich jak kodowanie, logiczne rozumowanie, podążanie za szczegółowymi instrukcjami i współpraca przy kreatywnych projektach. Obecnie jest on dostępny w języku angielskim, w przyszłości zostanie rozszerzony na dodatkowe języki.

Nowa subskrypcja dla Gemini

Gemini Advanced jest dostępny w ramach nowego planu Google One AI Premium, w Polsce za 97,99 zł miesięcznie. Dwumiesięczny okres próbny jest bezpłatny. Plan ten zapewnia dostęp do najlepszych i najnowszych rozwiązań sztucznej inteligencji Google wraz ze wszystkimi korzyściami istniejącego programu Google One Premium, takimi jak m.in. 2 TB przestrzeni dyskowej. Ponadto subskrybenci AI Premium wkrótce będą mogli korzystać z Gemini w Gmailu, Dokumentach, Prezentacjach, Arkuszach i nie tylko.

Odważne i odpowiedzialne tworzenie sztucznej inteligencji nowej generacji

Google zapewnia, że kontynuuje odważne i odpowiedzialne podejście do wprowadzania technologii AI na świecie, dbając o bezpieczeństwo użytkowników, dlatego też Zasady AI są integralną częścią produktów i narzędzi firmy. Przed uruchomieniem Gemini Advanced przeprowadzono szeroko zakrojone analizy bezpieczeństwa. Więcej szczegółów można znaleźć w zaktualizowanym raporcie technicznym Gemini.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google przemianowuje Barda na Gemini, przedstawia nową aplikację na Androida i zaawansowany model AI

 0