GoPro prezentuje nową linię kamer Hero 7 z flagową Hero 7 Black na czele

GoPro prezentuje nową linię kamer Hero 7 z flagową Hero 7 Black na czele

GoPro pomimo ogłaszanych jeszcze niedawno problemów finansowych, udało się zaprezentować nową linię kamer Hero 7 w trzech wariantach: White, Silver i Black. Nowości trafią na półki sklepowe już w przyszłym tygodniu w cenach odpowiednio 199, 299 i 399 dolarów. Jak się można domyślać wraz z ceną wzrastają możliwości urządzenia. Wersja Black jest napędzana autorskim procesorem GoPro, który zadebiutował w ubiegłym roku i oferuje nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K z zachowaniem 60 fps. Do tego tryby jak super slow motion i cały wachlarz nowości ze streamowaniem na żywo do portali społecznościowych, świetny tryb filmu poklatkowego oraz niesamowicie usprawniona cyfrowa stabilizacja obrazu.Kamery są niemal dokładnie tych samych wymiarów, co poprzednie serie Hero  5 i Hero 6 Black, co oznacza, że cała linia Hero 7 jest kompatybilna z dostępnymi już na rynku uchwytami i akcesoriami.

Czy dzięki nowej linii kamer z Hero 7 Black na czele GoPro stanie na nogi? Okaże się już wkrótce.

Podobnie również jak poprzednicy, kamery Hero 7 są wodoszczelne, bez konieczności korzystania z dodatkowych obudów, posiadają dotykowy ekran LCD oraz umożliwiają sterowanie głosem. Kamerki umożliwiają również automatyczne kopie zapasowe nagranych materiałów do chmury GoPro (dodatkowo płatne). Nowy flagowiec Hero 7 Black różni się nieco wyglądem od poprzedników. Gumowa obudowa i ekran poddano kilku kosmetycznym zmianom, jednak różnice te są marginalne. Kamerki korzystają również z tych samych baterii co poprzednicy. Największą różnicą jest czas, który tym razem firma miała na pracę ze swoim procesorem GP1, który zadebiutował w Hero 6 Black po tym, jak GoPro przestało korzystać z usług firmy Ambarella. GoPro twierdzi, że udało się wydobyć więcej mocy z GP1, choć w głównej mierze jest to zasługa zastosowania większej ilości pamięci RAM.

Najbardziej istotną jednak zmianą, która jest efektem tej zwiększonej wydajności, to Hypersmooth - czyli niesamowicie usprawniona cyfrowa stabilizacja obrazu, nad którą GoPro pracuje od kilki lat. Rezultaty są podobno niesamowite, a filmowanie Hero 7 Black z ręki, ma dawać efekty zbliżone do korzystania z gimbala. Hypersmooth to bardzo ważny element Hero 7, ale nie jest to jedyna nowa funkcja. Nowa linia potrafi również na żywo przesyłać obraz bezpośrednio do takich portali jak  Facebook, Twitch, YouTube czy Vimeo. Hero 7 Black stoi najwyżej w hierarchii nowych kamer, oferując nagrywanie w trybach 4K/60 fps, 2,7K/120 fps i 1080p/240 fps. Kamera umożliwia również robienie zdjęć 12 MP z zapisem do RAW. Urządzenie posiada Wi-Fi, GPS, rozpoznawanie twarzy, uśmiechu, detekcję sceny oraz możliwość wycinania hałasów jak wiatr. słabsze modele White i Silver nie posiadają tak rozbudowanych możliwości i nie korzystają z procesora GP1. Posiadają również zintegrowaną baterię.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: GoPro prezentuje nową linię kamer Hero 7 z flagową Hero 7 Black na czele

 0