Gra o Tron już wkrótce w 4K z HDR na HBO Max. Platforma w końcu wprowadza seriale w wysokiej jakości

Gra o Tron już wkrótce w 4K z HDR na HBO Max. Platforma w końcu wprowadza seriale w wysokiej jakości

Gra o Tron to już praktycznie kultowy serial, ale pomimo ogromnego rozmachu tej produkcji fantasy od HBO, jej jakość obrazu w streamingu pozostawia dużo do życzenia - na szczęście wkrótce ulegnie to zmianie, dając nam solidny powód do powrotu do Westeros. 

Już w sierpniu będzie można streamować wszystkie osiem sezonów Gry o Tron w 4K HDR na HBO Max. Ponadto doczekamy się też obsługi standardów Dolby Vision i Dolby Atmos. Jest to spore wydarzenie, ponieważ dotychczas taka jakość w usłudze HBO Max dostępna była jedynie dla filmów, przez co platforma była mocno krytykowana, tym bardziej że konkurenci od dawna zapewniają najwyższą jakość także w serialach. To ewidentnie zwiastun zmiany podejścia HBO do tej kwestii, bo takich samych atrakcji doczekamy się też w nowym serialu, bazującym na twórczości George’a R.R. Martina, czyli Ród Smoka. 

Już w sierpniu będzie można streamować wszystkie osiem sezonów Gry o Tron w 4K HDR na HBO Max.

Jak wspomniano wcześniej, Gra o Tron w 4K HDR pojawi się w HBO Max w przyszłym miesiącu z obsługą Dolby Vision i Dolby Atmos. Timing wydaje się idealny, ponieważ premiera serialu Ród Smoka (prequel Gry o Tron) odbędzie się 21 sierpnia, więc osoby, które będą chciały sobie przypomnieć, o co w tym wszystkim chodzi lub po raz pierwszy zapoznać się tą produkcją, będą mogły zrobić to w nowej jakości. Ba, część osób zapewne odpali choćby jedynie sławetny trzeci epizod ósmego sezonu (Długa noc), który zasłynął tym, że mało co było w nim widać ze względu na ciemne sceny. Wsparcie dla HDR może okazać się tu bardzo pomocne. 

Co prawda Gra o Tron jest już dostępna w 4K, ale jedynie na Blu-ray 4K, gdzie cały zestaw kosztuje przeszło 1000 zł, więc korzystając z HBO Max zaoszczędzimy sporo pieniędzy, gdyż usługa kosztuje 29,99 zł na miesiąc lub 234,99 zł na rok. Niemniej oglądanie serialu na Blu-ray 4K ma dużo zalet, w tym wyższy bitrate dla lepszej jakości. Dajcie znać w komentarzach, czy planujecie ponownie oglądać Grę o Tron w 4K HDR?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gra o Tron już wkrótce w 4K z HDR na HBO Max. Platforma w końcu wprowadza seriale w wysokiej jakości

 0