GeForce RTX 3090 jest już sprzedawany za 999 dolarów. To 50% MSRP sprzed 2 tygodni

GeForce RTX 3090 jest już sprzedawany za 999 dolarów. To 50% MSRP sprzed 2 tygodni

Ceny kart graficznych spadają tak nisko, że niektóre są naprawdę sporo poniżej zalecanej ceny producenta. W internecie można już znaleźć nawet GeForce'a RTX 3090 wycenionego poniżej 1000 dolarów. Jeszcze kilka tygodni temu MSRP tej karty było dwukrotnie wyższe.

Od kilku tygodni obserwujemy, że ceny kart graficznych gwałtownie spadają. W Chinach mówi się o spadku nawet o 38% poniżej MSRP,  jednak niejedyny kraj, w którym tak się dzieje. Nvidia musiała obniżyć MSRP swoich high-endowych kart i na przykład GeForce RTX 3090 bardzo szybko spadł z 1999 dolarów do 1499 dolarów. Ledwo minął kolejny tydzień, a ceny kart znów mocno spadły, co jest już widoczne w sklepach.

Ceny kart graficznych szybko spadają. Niektóre modele jeszcze nigdy nie osiągnęły tak niskich pułapów. Czy to już dobry moment na zakup?

Karta GeForce RTX 3090 Trinity OC firmy Zotac jest teraz w sprzedaży za 999,99 dolarów w serwisie Woot (należącym do Amazon). To o połowę mniej niż (zdecydowanie przesadzona) cena katalogowa, a nawet 500 dolarów poniżej pierwotnego MSRP za model Founders Edition NVIDII. 

GeForce RTX 3090 nigdy nie był tańszy, niezależnie od marki. W tym przypadku otrzymujemy fabrycznie podkręcony model z niestandardowym systemem chłodzenia z trzema wentylatorami. Zegary karty co prawda są tyle delikatnie podkręcone, ponieważ Zotac zwiększył taktowanie z 1695 MHz do 1710 MHz, jednak karta powinna pozwolić na dalsze podkręcanie, o ile oczywiście będzie taka potrzeba i chęci.

999 dolarów to wciąż sporo za kartę, która wkrótce będzie poprzednią generacją, nawet jeśli to produkt klasy premium. Jeśli możecie poczekać na premierę RTX 4000, to warto obserwować rynek i wstrzymać się z zakupem. Jeśli jednak potrzebujecie nowej karty graficznej, to obniżki są już tak duże, że może lepszym wyjście będzie zakup i cieszenie się z uzyskanej wysokiej wydajności, niż czytanie o kartach, które mają dopiero nadejść.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3090 jest już sprzedawany za 999 dolarów. To 50% MSRP sprzed 2 tygodni

 0