Gra The Last of Us Part 1 notuje nagły wzrost sprzedaży po premierze serialu HBO

Gra The Last of Us Part 1 notuje nagły wzrost sprzedaży po premierze serialu HBO

Serial The Last of Us odniósł olbrzymi sukces, a pierwszy odcinek zgromadził przed ekranami 4,7 miliona osób. Na popularności produkcji HBO korzysta również gra, na podstawie której stworzono serial.

Zainteresowanie The Last of Us Part 1 wzrosło w Wielkiej Brytanii po premierze serialu. Według danych obejmujących sprzedaż wydań pudełkowych w UK remake na PlayStation 5 zaliczył gwałtowny wzrost sprzedaży aż o 238% tydzień do tygodnia. Produkcja dzięki temu zajęła 20. miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, z kolei remaster uplasował się na 32. lokacie ze wzrostem sprzedaży o 322% tydzień do tygodnia. Statystyki firmy GfK opierają się wyłącznie na fizycznym wydaniu The Last of Us Part 1, więc nie wiadomo jeszcze, jaki wpływ miał serial HBO na dystrybucję cyfrową.

The Last of Us Part 1 zaliczył w Wielkiej Brytanii wzrost sprzedaży aż o 238%.

Po premierze w USA pierwszy odcinek The Last of Us podobno cieszył się sporym zainteresowaniem widzów, a firma macierzysta Warner Bros. Discovery ogłosiła, że oglądalność wyniosła 4,7 miliona widzów. Według Warnera jest to drugi co do wielkości debiut projektu HBO, zaraz za House of Dragon, od czasu premiery Boardwalk Empire z 4,81 milionami widzów w 2010 roku. Akcja serialu The Last of Us startuje w 2003 roku i zaczyna się od wybuchu epidemii, z kolei w dalszej części pierwszego odcinka przeskakuje aż 20 lat do przodu, ukazując postapokaliptyczny świat oraz ludzkość stojącą na krawędzi.

W rolach głównych występują m.in. Pascal, Bella Ramsey, Gabriel Luna, Anna Torv, Nico Parker, Murray Bartlett i Nick Offerman. Chociaż gra The Last of Us Part 1 odnotowała sukces, nie jest liderem rankingu sprzedaży w UK. Pierwsze miejsce zajmuje Fire Emblem Engage, nowa taktyczna produkcja fabularna opracowana przez Intelligent Systems i wydana na konsolę Nintendo Switch. Tytuł zdołał zdetronizować popularną wśród Brytyjczyków FIFĘ 23, która spadła na drugą pozycję z gorszą sprzedażą o 21%. Podium zamyka God of War Ragnarok, który spadł z drugiego miejsca na trzecie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gra The Last of Us Part 1 notuje nagły wzrost sprzedaży po premierze serialu HBO

 0