Gracz kupił wszystkie gry na Nintendo Wii U i 3DS dostępne w eShopie

Gracz kupił wszystkie gry na Nintendo Wii U i 3DS dostępne w eShopie

Nintendo pod koniec marca zamknie eShop dla konsol Wii U oraz 3DS. Pewien youtuber postanowił przed tym wydarzeniem kupić wszystkie dostępne na te konsole gry. Zebranie kolekcji kosztowało dość sporo.

eShop zostanie wyłączony dla konsol Wii U i 3DS 27 marca, wtedy też nie będzie można kupić gier oferowanych w sklepie. Tydzień przed wyciągnięciem wtyczki youtuber Jirard "The Completionist" Khali, zdołał zgromadzić wszystkie tytuły na te urządzenia z eShopu. Khalil twierdzi, że cała kolekcja liczy 866 gier na Wii U oraz 1547 produkcji na 3DS i waży kolejno 1,2 TB oraz 267 GB. Cała kolekcja kosztowała 22 791 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu daje około 100 tysięcy złotych. Zgromadzenie przytoczonego zestawu zajęło rok. Khalil powiedział, że fundusze na zakupy zebrał poprzez sponsoring i przekaże cały zestaw na rzecz Fundacji Historii Gier Wideo, organizacji non-profit zajmującej się historią gier wideo.

YouTuber wydał 22 791 USD na zakup wszystkich gier na konsole Wii U i 3DS, które są dostępne w sklepie eShop.

Khalil użył kart przedpłaconych eShop, aby dodawać środki do swojego konta, ponieważ obawiał się, że bank w pewnym momencie zablokuje mu transakcje. Łącznie wyszło 464 kart. Problem polegał jednak na tym, że wirtualny portfel w sklepie Nintendo pozwalał na gromadzenie maksymalnie 250 USD, więc nie pozostawało nic innego jak tylko opróżniać portfel, a następnie doładowywać go ponownie. Z części gier na Wii U, które nie będą dostępne do kupienia po 27 marca warto wymienić Affordable Space Adventures, Amiibo Tap: Nintendo’s Greatest Bits, Chasing Aurora, Dr Luigi, The Letter, Mini Mario & Friends: Amiibo Challenge, Pokémon Rumble U, Pushmo World czy Shut the Box.

W przypadku 3DS lista gier, które mają zniknąć, jest jeszcze większa. Obejmują one ulepszone reedycje wielu klasycznych gier, w tym serii 3D Classic firmy Nintendo, która oferowała stereoskopowe wersje gier, takich jak Excitebike, Kid Icarus i Kirby's Adventure. Cóż wydanie niemal 100 tys. zł na kolekcję cyfrowych gier to śmiały krok i zapewne nie jeden gracz przeznaczyłby je na coś innego. Jeśli posiadacie Wii U lub 3DS możecie rozważyć kupno gier z wirtualnego sklepu Nintendo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracz kupił wszystkie gry na Nintendo Wii U i 3DS dostępne w eShopie

 0