Gracze skarżą się na fatalną optymalizację The Callisto Protocol. Twórcy udostępniają aktualizację

Gracze skarżą się na fatalną optymalizację The Callisto Protocol. Twórcy udostępniają aktualizację

The Callisto Protocol zadebiutował z problemami, które utrudniają normalne granie również na komputerach spełniających wymagania sprzętowe. Deweloperzy pod naporem krytyki ekspresowo opublikowali aktualizację.

Niestety The Callisto Protocol nie jest udanym debiutem ze względu na błędy i inne trudności, które jeśli nie uniemożliwiają, to w wielu przypadkach utrudniają płynne granie. Zawiodła optymalizacja, przykładowo jeden z graczy twierdzi, iż The Callisto Protocol na ultra ustawieniach w rozdzielczości 1080p generuje dropy do 20 fps. Spadki podczas przerywników filmowych czy bezpośrednio w rozgrywce są powszechne i dotyczą także wydajnych kart graficznych takich jak GeForce RTX 3080, GeForce RTX 3080 Ti czy GeForce RTX 4090. Nie ma znaczenia, na jakich ustawieniach gramy w The Callisto Protocol, maksymalnych, średnich lub niskich. Nie pomaga też technologia AMD FSR 2 (przypomnijmy, iż gra powstała pod technologię AMD).

The Callisto Protocol otrzymał aktualizację, która powinna poprawić optymalizację, na którą skarżą się gracze.

Taka sytuacja doprowadziła do niskich ocen The Callisto Protocol, początkowo produkcja zgromadziła na Steam 27% negatywnych opinii, a w tej chwili dominują recenzje mieszane. Sytuację próbuje ratować Striking Distance Studios, które wydało popremierową aktualizację walczącą ze spadkami klatek i innymi błędami. W tweecie deweloperzy napisali, że łatka "poprawia problemy z przycinaniem się gry z powodu kompilacji shaderów, choć po implementacji aktualizacji przy pierwszym uruchomieniu może wystąpić nagłe zacięcie". Nie jest to koniec naprawy tytułu i zapowiedziano następne usprawnienia optymalizacji. Gracze jednak twierdzą, że update nie zdziałał zbyt wiele odnośnie zwiększenia płynności.

Z drugiej strony sama gra nie wydaje się zła i można ją pochwalić za rozgrywkę oraz kampanię fabularną. The Callisto Protocol to trzecioosobowy horror survivalowy, którego akcja ma miejce w oddalonej o 300 lat przyszłości. Gracz wciela się w Jacoba Lee – nieszczęśnika wtrąconego do Czarnego Żelaznego Więzienia, zakładu o zaostrzonym rygorze położonym na księżycu Jowisza, Kallisto. Więźniowie zaczynają jednak zamieniać się w bestie, miejsce ogarnia chaos, a główny bohater musi dotrzeć do bezpiecznego schronienia.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze skarżą się na fatalną optymalizację The Callisto Protocol. Twórcy udostępniają aktualizację

 0