Grand Theft Auto V bije kolejne rekordy. Sprzedano już 135 mln kopii gry

Grand Theft Auto V bije kolejne rekordy. Sprzedano już 135 mln kopii gry

Take-Two Interactive, podobnie jak inni duzi wydawcy, pochwaliło się swoimi najnowszymi wynikami finansowymi za drugi kwartał tego roku (pierwszy kwartał fiskalny). Jak też można było się domyślić, firma w tym czasie odnotowała świetne rezultaty, co w dużej mierze napędzane było przez COVID-19, który zatrzymał nas w domach, przez co mieliśmy więcej czasu na gry. Oczywiście najbardziej imponujące są wyniki sprzedaży flagowego hitu Take-Two, czyli Grand Theft Auto V, które rozeszło się już w nakładzie 135 mln kopii, co oznacza, że w drugim kwartale do graczy trafiło kolejnych 5 mln egzemplarzy. Jak na tytuł, który zadebiutował na rynku w 2013 roku, jest to wręcz fenomenalny rezultat. Duży wpływ miała tu zapewne promocja Epic Games Store, w ramach której gra oferowana była za darmo. Przy okazji wydawca postanowił podzielić się swoimi przyszłymi planami odnośnie GTA V.

Grand Theft Auto V rozeszło się już w nakładzie 135 mln kopii, co oznacza, że w drugim kwartale do graczy trafiło kolejnych 5 mln egzemplarzy.

Jak już wcześniej zapowiadano, gra w drugiej połowie przyszłego roku trafi na next-geny (PS5 i Xbox Series X), oferując szereg „technicznych usprawnień, wizualnych upgrade’ów i poprawę wydajności, wykorzystując pełen potencjał najnowszego sprzętu”. Take-Two zdradziło także, że Grand Theft Auto Online otrzyma aktualizacje i zawartość ekskluzywną dla next-genów, jak również nowe samodzielne wydanie. Zdaje się, że GTA Online nie będzie free-to-play, ale właściciele PS5 będą mogli je pobrać i ogrywać za darmo przez trzy miesiące po premierze. Co więcej, wszyscy subskrybenci PS Plus otrzymają 1 mln dolarów GTA za każdy miesiąc grania do czasu debiutu na PS5. Nie ujawniono jednak, jakie platformy dokładnie otrzymają samodzielne wydanie GTA Online, ale zakładać można, że będzie to PC, Xbox Series X i PS5. Niewykluczone jest także, że taka wersja pojawi się na obecnej generacji. GTA V to swoisty fenomen, ponieważ tytuł ten doczeka się wydania na trzech generacjach konsol, począwszy od PS3 i Xbox 360, przez PS4 i Xbox One, po PS5 i Xbox Series X.     

GTA V to jednak nie jedyny hit Take-Two, gdyż inne produkcje tego wydawcy również zanotowały bardzo dobre wyniki. I tak, NBA 2K20 rozeszło się w nakładzie aż 14 mln kopii i choć tytuł ten zbierał cięgi od graczy za lootboxy i mikrotransakcje, to jednak nie przeszkodziło to w świetnej sprzedaży. Co więcej, w ramach serii odnotowano wzrost wydatków w grze aż o 126% w stosunku do poprzedniego roku. Raczej więc nie należy spodziewać się redukcji tego typu praktyk w kolejnych odsłonach. Borderlands 3 osiągnęło z kolei cel 10 mln sprzedanych kopii (aktualny wynik to 10,5 mln egzemplarzy na wszystkich platformach). Red Dead Redemption 2 rozeszło się w nakładzie 32 mln kopii, a ostatni tytuł tego wydawcy, czyli The Outer Worlds, zanotował wynik 2,8 mln kopii.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Grand Theft Auto V bije kolejne rekordy. Sprzedano już 135 mln kopii gry

 0