Niektóre gry EA we wstecznej kompatybilności otrzymają ulepszenia tylko na Xbox Series X i Series S

Niektóre gry EA we wstecznej kompatybilności otrzymają ulepszenia tylko na Xbox Series X i Series S

Premiera nowej generacji konsola lada moment i wielu graczy prędzej czy później uruchomi starsze tytuły z PlayStation 4, z czego niektórzy sięgną po produkcje Electronic Arts. Wydawca ten właśnie przedstawił plany aktualizacji swoich najpopularniejszych gier na konsole następnej generacji i niektóre z nich będą miały zwiększoną liczbę klatek na sekundę oraz wyższą rozdzielczość, to niektóre tytuły nic nie zyskają na przeniesieniu i będą działać tak jak wcześniej. Zarówno Microsoft, jak i Sony wprowadzili opcję kompatybilności wstecznej na swoich konsolach, ale to programiści muszą aktualizować starsze gry, aby wykorzystać nowy sprzęt. 

EA ogłosiło część swoich planów dotyczących kompatybilności wstecznej. Co ciekawe, niektóre gry będą znacznie lepiej działać na Xbox Series X niż na PlayStation 5.

W Star Wars Squadrons gracze Xbox otrzymają możliwość rozgrywki w 1440p / 60 fps na Xbox Series S i do 4K / 60 fps na Series X. Będzie również opcja zwiększenia liczby klatek na sekundę do 120 fps, jednak kosztem przejścia na dynamiczną rozdzielczość. Co zaskakujące PS5 nie będzie miało żadnych znaczących ulepszeń, a EA twierdzi, że gra będzie działać podobnie do PS4 Pro, co oznacza dynamiczną rozdzielczość do 1440p przy 60 klatkach na sekundę. Squadrons będzie obsługiwać rozgrywkę międzyplatformową. Apex Legends, popularne battle royale, będzie działać w rozdzielczości 1440p na konsolach PS5 i Xbox Series, a więcej ulepszeń zostanie ogłoszonych w przyszłym roku. Apex Legends również zyska opcję cross-play.

FIFA 21 w wersji na konsole nowej generacji pojawi się na rynku 4 grudnia. Jednak posiadacze wersji na obecną generację, będą uprawnieni do otrzymania zaktualizowanej gry za darmo.  EA twierdzi, że postępy i zawartość Ultimate Team będą przenoszona. Wszystkie gry sportowe EA mają działać nieco lepiej na next-genach, zyskując na czasach ładowania i liczbie klatek na sekundę. Need for Speed: Hot Pursuit Remastered również będzie działać na konsolach nowej generacji dzięki kompatybilności wstecznej, chociaż w tym przypadku nie ma wzrostu wydajności. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niektóre gry EA we wstecznej kompatybilności otrzymają ulepszenia tylko na Xbox Series X i Series S

 0