Gry wolne od bugów? Ubisoft tworzy AI, które wyszuka błędy przed premierą

Gry wolne od bugów? Ubisoft tworzy AI, które wyszuka błędy przed premierą

Ubisoft na przestrzeni lat wyrobiło sobie opinię producenta, który nie zawsze wypuszcza dopracowane gry i choć obecnie wygląda to znacznie lepiej niż w przeszłości, to poprawa ta została okupiona wydłużeniem czasu tworzenia tytułu.

Zdaje się jednak, że studio może stworzyć narzędzie, które znacznie usprawni proces testów. Ubisoft stworzyło asystenta opartego o Sztuczną Inteligencję dla swoich deweloperów. Asystent ten wykorzystując uczenie maszynowe może wyłapywać błędy zanim trafią do finalnej wersji kodu gry. Ubisoft przedstawił swojego asystenta na konferencji dla deweloperów w Montrealu. Celem jest oszczędzenie cennego czasu twórców oraz zredukowanie ilości potencjalnych błędów w grze. Aby to osiągnąć oddział R&D Ubisoftu (Research & Development) we współpracy z kanadyjskimi uniwersytetami karmią asystenta kodami gier, które znalazły się w bibliotece Ubisoftu na przestrzeni dziesięciu lat.

Ubisoft (o ironio!) tworzy narzędzie, które pozwoli wypuszczać bardziej dopracowane tytuły

Dzięki zdolności uczenia maszynowego, pozwoli to asystentowi odkryć gdzie popełniono błędy, jak je naprawiono oraz przewidywać przyszłe pomyłki deweloperów. Asystent potrafi w chwili obecnej wykryć 6 na 10 błędów w kodzie. Jednocześnie asystent podnosi fałszywy alarm w 30% przypadków, jednak jego skuteczność poprawi się wraz z ilością kodu, która mu zostanie dostarczona. Jak tylko błąd w kodowaniu zostanie namierzony, asystent wskazuje go programiście wraz z sugerowanym rozwiązaniem. Ubisoft szacuje, że pozwoli to zaoszczędzić około 20% czasu deweloperów, a graczom zaoszczędzi frustracji wywołanej kupnem kolejnej niedopracowanej gry. Nie wiadomo czy obecne projekty uwzględniają wsparcie asystenta, jako że dopiero co został on przedstawiony światu. Jest to jednak bardzo interesujący pomysł i czekamy na opinie innych deweloperów w tym temacie.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry wolne od bugów? Ubisoft tworzy AI, które wyszuka błędy przed premierą

 0