Gry z PlayStation będą debiutować jednocześnie na PS5 i PC? Przestawiciel Sony rozwiewa wątpliwości

Gry z PlayStation będą debiutować jednocześnie na PS5 i PC? Przestawiciel Sony rozwiewa wątpliwości

Gry dostępne w ramach usługi PlayStation Live będą wydawane zarówno na PlayStation 5, jak i na PC, powiedział przedstawiciel PlayStation, Hermen Hulst. Nie dotyczy to jednak produkcji mających dla Sony najważniejsze znaczenie.

Sony od dawna jest otwarte na wydawanie gier z PlayStation także na komputerach. Coś, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia dziś jest faktem, a kolejne tytuły lądują na PC, część z nich nawet w tym samym dniu. Hulst powtórzył słowa dotyczące tej polityki podczas wywiadu w ramach spotkania segmentu biznesowego Sony w 2024 r. dotyczącego gier i usług sieciowych. Chociaż tytuły sieciowe od studiów Sony będą wydawane jednocześnie na PC oraz PS5, według obecnego szefa PlayStation Studios nie będzie tak w przypadku gier single player.

Sony będzie wydawać jednocześnie na PC i PS5 gry usługi nastawione na rozgrywkę sieciową, ale nie dotyczy to tytułów fabularnych dla jednego gracza.

Jak wiemy w pierwszej kolejności gra dla jednego gracza ląduje na PlayStation, a dopiero po jakimś czasie również na PC. I to zostanie podtrzymane, zaś słowa pracownika Sony dotyczą wydawania w tym samym dniu produkcji sieciowych takich jak Helldivers 2.

W zasadzie potwierdziły się oczywiste przypuszczenia, że Sony udostępnia gry ze swoich konsol na komputerach, żeby zachęcić graczy do zagrania w inne odsłony na PlayStation. Dość „interesująca” strategia, ponieważ wymagałaby od graczy PC zakupu konsoli (jeśli jeszcze jej nie posiadają), aby zagrać w określoną kontynuację gry, która im się podobała.

Nie wiadomo jak ta strategia się sprawdzi, ale czas pokaże. W ramach spotkania segmentu biznesowego PlayStation Hulst ujawnił również, że obecna generacja konsol (PS5) jest jak dotąd najbardziej dochodową generacją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry z PlayStation będą debiutować jednocześnie na PS5 i PC? Przestawiciel Sony rozwiewa wątpliwości

 0