Gry z Xboksa Series X|S będą dostępne na Xboksie One dzięki... chmurze

Gry z Xboksa Series X|S będą dostępne na Xboksie One dzięki... chmurze

Powoli wchodzimy w nową generację gier wideo, na jaką wszyscy czekali. Samo pojawienie się Xboksów Series X|S i PlayStation 5 w listopadzie ubiegłego roku niewiele zmieniło. No, dobrze, loadingi się skróciły, a 4K i 60 FPS stało się standardem, ale przecież gracze liczyli przede wszystkim na next-genowe produkcje. Te już nadchodzą. Podczas konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase, która odbyła się podczas zakończonych już targów E3 2021, Microsoft zaprezentował kilka tytułów, które przyprawiają o szybsze bicie serca. Forza Horizon 5, Starfield, STALKER 2, Redfall - to tylko niektóre spośród exclusive'ów, które powstają z myślą o Xboksach Series X|S i (mocnych) pecetach. Jednak, jak się okazuje, gigant z Redmond chce przynajmniej część z nich udostępnić także posiadaczom Xboksów One.

Microsoft zapowiada, że wiele exclusive'ów tworzonych z myślą o Xboksach Series X|S oraz pecetach będzie dostępne także na Xboksach One dzięki usłudze... streamingu.

Jeśli nie planujecie przesiadki na konsolę nowej generacji, możecie spać spokojnie - Microsoft obiecuje, że wiele spośród gier tworzonych na next-geny będzie dostępna także na Xboksach One. A to za sprawą usługi Xbox Cloud Gaming, która pozwala na rozgrywkę w chmurze, przy wykorzystaniu strumieniowania obrazu. Pierwszą z gier, która zostanie udostępniona w ten sposób, może być Microsoft Flight Simulator, który trafi na konsole już w sierpniu. Nie wiadomo póki co, które z tworzonych przez Xbox Game Studios będą dostępne na podobnej zasadzie, ale niewykluczone, że większość z nich.

Mass Effect Legendary Edition otrzymał nową aktualizację, którą docenią gracze z Polski Xbox & Bethesda Games Showcase 2021 - podsumowanie konferencji

Granie w chmurze to na pewno nie optymalny sposób na zabawę, szczególnie w nowe produkcje, oferujące rozdzielczość 4K i animację w 60 klatkach na sekundę. Nawet jeśli dysponujemy bardzo szybkim i stabilnym łączem internetowym, musimy liczyć się z ograniczeniami streamingu, takimi jak obniżona rozdzielczość czy obniżona liczba FPS-ów. Jednak na pewno jest to ciekawy kompromis między potrzebą rozwoju i przejścia na mocniejsze sprzęty a chęcią utrzymania poprzedniej generacji Xboksów na rynku. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda rozgrywka poprzez Xbox Cloud Gaming, już teraz możecie to sprawdzić w ramach Xbox Game Pass. W niektóre dostępne w usłudze tytuły można grać nawet na smartfonach i tabletach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry z Xboksa Series X|S będą dostępne na Xboksie One dzięki... chmurze

 0