GTA 3, Vice City i San Andreas dostały ray tracing dzięki modyfikacji

GTA 3, Vice City i San Andreas dostały ray tracing dzięki modyfikacji

Vice City i San Andreas to nadal cieszące się niemałą popularnością odsłony Grand Theft Auto, które niestety w przeciwieństwie do niektórych klasyków nie zestarzały się tak dobrze, z kolei fani cały czas bezskutecznie proszą Rockstar o remastery przygód Toma Vercettiego oraz CJ'a. Zawód w pewnym stopniu osłodzi stworzona modyfikacja dodająca do GTA 3, GTA: Vice City i GTA: San Andreas efekty ray tracingu, który znajduje zastosowanie w coraz większej ilości gier. Modyfikacja jest już dostępna do pobrania i poza funkcją śledzenia promieni nie dokonano żadnych ingerencji w oprawę graficzną przytoczonych produkcji, ale od tego są inne mody. Jeśli jednak chcielibyście przekonać się jak wygląda ray tracing w tak starych projektach, to jest to odpowiednia propozycja.

GTA 3, Vice City oraz San Andreas otrzymały fanowską modyfikację dodającą do gier ray tracing.

Przy okazji możecie też zapoznać się działaniem wspomnianej opcji tym razem w grze Watch Dogs: Legion, o czym szerzej piszemy tutaj. Wracając jeszcze do modyfikacji to raczej nikła szansa by Rockstar zablokował jej dystrybucję. Fakt, że studio bądź wydawca serii lubią wchodzić w konflikty z graczami wiemy nie od dziś, a idealnym przykładem jest skasowany jakiś czas temu fanowski zwiastun remake'u Grand Theft Auto: San Andreas. Mimo iż wywołał on pozytywny odbiór wśród społeczności to nie spodobał się Take-Two, który złożył wniosek o zablokowanie go w serwisie YouTube. Materiał miał za zadanie pokazać jak gra wyglądała by na silniku Unreal Engine 4, więc nie był on grywalny (wideo stworzono na podstawie fanowskich filmów, czyli tzw. machinim).

Jeśli chodzi o GTA: San Andreas będącą jedną z najcieplej wspominaną przez fanów marki część to w październiku obchodziła ona 16. rocznicę premiery na PlayStation 2. Dopiero później a dokładniej 7 czerwca 2005 tytuł zawitał także na PC, ale to na PS2 kilka miesięcy od pojawienia się gra była najlepiej sprzedającą się pozycją na konsoli Sony (statystyki z marca 2005 roku mówią o 12 milionach nabytych przez graczy kopiach. Ogółem do 2011 roku GTA: San Andreas trafiło do rąk 27,11 mln osób. W międzyczasie gra dostała sporo modyfikacji w tym tą dodającą nieoficjalny tryb multiplayer.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA 3, Vice City i San Andreas dostały ray tracing dzięki modyfikacji

 0