GTA 6 ma dostać fabularne DLC. Pierwsze pojawi się dość szybko

GTA 6 ma dostać fabularne DLC. Pierwsze pojawi się dość szybko

Grand Theft Auto 6 ma być najambitniejszym i największym projektem w historii Rockstar Games, który jak na razie nie chce dzielić się szczegółami dotyczącymi nowej odsłony kultowej gangsterskiej serii. Od czego są jednak leakerzy? Jeden z informatorów twierdzi, że studio nie zamierza popełniać błędu z GTA 5 i zaoferuje DLC dla jednego gracza.

GTA 5 jest już z nami dekadę, gra debiutowała na dawno już zapomnianych konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, w międzyczasie zaliczyła PC, PS4, Xbox One i wreszcie PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Rockstar Games potraktował kampanię fabularną nieco po macoszemu, bo wprawdzie planował wydać fabularne rozszerzenie historii z podstawki, to jednak takowego nie otrzymaliśmy, a sami twórcy uwagę skupili na rozwijaniu GTA Online, czyli trybu sieciowego, w którym zawarto różne dodatki oraz Red Dead Redemption 2.

GTA 6 ma otrzymać fabularne DLC. Pierwszy podobno trafi do graczy zaraz po premierze gry.

Rockstar Games zrobił to z korzyścią dla Take-Two (wydawcy marki) i samego siebie, ponieważ nie ma wątpliwości, że to właśnie wariant wieloosobowy w tym fanowska modyfikacja GTA RP (roleplay) tchnęły i przedłużyły życie GTA 5, pozwalając generować autorom oraz wydawcy krocie po dziś dzień. Tak samo było w przypadku Red Dead Redemption 2, aczkolwiek tam multiplayer miewa się nieporównywalnie gorzej niż w Grand Theft Auto 5.

Porzucenie planów stworzenia DLC fabularnego do piątej części z pewnością rozczarowało tych graczy, którzy grają tylko w tzw. "fabularki". Rozczarowanie tym ogromne wszak GTA 4 zawiera aż dwa rozszerzenia i należy przyznać, iż trzymają solidny poziom i są warte ogrania nawet dziś tak jak główna część gry. Rockstar widzi jednak, że najwidoczniej popełnił błąd i dlatego GTA 6 podobno dostanie DLC do trybu single player.

Tek2 oświadczył, że Rockstar planuje wypuścić „zawartość epizodyczną, czyli DLC dla jednego gracza” zaraz po premierze Grand Theft Auto 6, więc nie czekalibyśmy długo na powrót do Vice City (tam ma zostać umieszczona akcja szóstki). Plotka o takich dodatkach jest dostępna w sieci od dawna, lecz poprzednio informator nie zdradził zbyt wielu detali.

Obecnie sugeruje on, że single player będzie rozwijany niemal tak długo jak GTA Online, choć wydaje się to mało prawdopodobne patrząc na politykę Rockstar Games. DLC będą porównywalne z tym, który miał trafić do Grand Theft Auto 5. Co istotne źródło twierdzi, że deweloperzy mogą pociąć grę i sprzedawać w kawałkach jako dodatki. Byłoby to słabe z ich strony tym bardziej jeżeli wierzymy w plotkę, że gra będzie kosztować około 600 złotych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA 6 ma dostać fabularne DLC. Pierwsze pojawi się dość szybko

 0