GTA V i Elden Ring w Xbox Game Pass? Microsoft studzi emocje

GTA V i Elden Ring w Xbox Game Pass? Microsoft studzi emocje

GTA V i Elden Ring trafią do Xbox Game Pass? Na taką informację mogliśmy trafić w internecie, aczkolwiek postanowił Microsoft ostudzić emocje abonentów usługi.

W bieżącym tygodniu użytkownicy sprawdzający stronę Xbox Cloud Gaming ujrzeli wzmiankę o tym jakoby Grand Theft Auto V oraz Elden Ring trafiły lub były obecne w Xbox Game Pass, a także usłudze grania w chmurze. Są to z pewnością ciekawe propozycje zwłaszcza Elden Ring, który jest murowanym kandydatem do miana gry roku, ale niestety Microsoft odniósł się do sprawy i ostudził nadzieje graczy. Przyczyną zamieszania był zrzut ekranu karty produktu Elden Ring i widoczna tam nazwa "Game Pass", analogicznie było w przypadku GTA V. Nie byłoby to zaskoczenie, ponieważ żadna z wymienionych produkcji nie pojawiła się w Xbox Game Pass. Jednak na to się nie zanosi, a przynajmniej na razie.

Xbox Game Pass wbrew wcześniejszej informacji nie dostanie GTA V i Elden Ring.

Elden Ring w Xbox Game Pass

Microsoft w komunikacie wysłanym redakcji Eurogamer przyznał, że wzmianka na stronach gier była tylko wpadką. "Zdajemy sobie sprawę z błędu, który sugerował, iż niektóre tytuły pozostają dostępne w Xbox Game Pass. Wprowadziliśmy poprawkę" – zakomunikował gigant z Redmond. Co ciekawe za około dwa tygodnie nadchodzą targi Gamescom, na których Microsoft przewidział specjalną konferencję prezentującą nowości. Część z nich dotyczy zapewne Xbox Game Pass stąd sugestia, że właśnie na tym wydarzeniu ogłoszono by udostępnienie GTA V i Elden Ring na platformie. Firma rozczarowała graczy, choć istnieje ewentualność, że gry trafią do XGP w przyszłości.

Tymczasem we wrześniu Xbox Game Pass dostanie 5 nowych gier Commandos 3 - HD Remaster (01.09), Disney Dreamlight Valley (06.09), Train Sim World 3 (06.09), Grounded 1.0 (27.09) oraz Moonscars (27.09). Natomiast w sierpniu czekają na nas: Ghost Recon Wildlands (PC, Xbox i chmura), Shenzhen I/O (PC), Turbo Golf Racing (PC, Xbox i chmura), Two Point Campus (PC, Xbox i chmura), Cooking Simulator (PC, Xbox i chmura), Expeditions: Rome (PC) i Offworld Trading Company (PC). Xbox Game Pass dla nowych użytkowników kosztuje 4 zł za pierwszy miesiąc.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA V i Elden Ring w Xbox Game Pass? Microsoft studzi emocje

 0