H1Z1: gra jeszcze nie wyszła, a twórcy organizują turniej za milion dolarów

H1Z1: gra jeszcze nie wyszła, a twórcy organizują turniej za milion dolarów

H1Z1 wciąż widnieje, jako gra w tak zwanym Early Access – oznacza to, że pełna wersja gry nie została jeszcze wydana, ale to nie przeszkadza, by zorganizować turniej z pulą nagród 1 000 000$!

Początki H1Z1 były nieciekawe – tytuł, co prawda zebrał tysiące zwolenników, jednak doczekał się też sporej grupy antyfanów. Deweloperzy przez długi okres starali się ulepszać i dopieszczać swoje dzieło a dość nietypowym krokiem było podzielenie produkcji na dwie osobne gry – H1Z1 King of the Kill oraz H1Z1 Just Survive. Dziś możemy zobaczyć między innymi, dlaczego tak się stało – twórcy najprawdopodobniej założyli, że ich dzieło opierające się na rozgrywce Battle Royale uderzy w scenę e-sportową. Rozgrywka w H1Z1 King of the Kill dawała naprawdę mnóstwo możliwości rozwoju – deweloperzy postanowili jednak iść w kierunku e-sportu. W ramach rozgrywki twórcy postanowili przeprowadzić globalny turniej o łącznej puli nagród aż 1 000 000$. Już 21 lipca rozpoczną się rozgrywki Dreamhack w Atlancie, gdzie przyjdzie nam oglądać pierwsze potyczki w H1Z1 w trybie solo oraz drużynowym.

Okrągły milion dolarów do zgarnięcia przez najlepszych graczy H1Z1 – gra debiutuje na scenie e-sportu.

Wspomniany turniej w Atlancie, którego pula nagród wynosi 250 000$ to tylko część tego, co organizują deweloperzy – w trakcie realizacji są już trzy kolejne imprezy, gdzie na każdej z nich do zgarnięcia również będzie ćwierć miliona dolarów. Przyszłe wydarzenia zatytułowane H1Z1 Elite Series odbędą się w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Dla nas graczy jest to wyśmienita wiadomość – na scenie e-sportowej pojawi się kolejny świetny tytuł, w którym czekać na nas będą ogromne nagrody. Jak powiedział Mark TuttleElite Series mają na celu pozwolić graczom zabłysnąć na profesjonalnej scenie, pomóc w spełnianiu marzeń i pielęgnowaniu pasji. Warto również zauważyć, że jest to pierwszy tytuł z trybem Battle Royale, który wkroczył na profesjonalną scenę e-sportu. Rozgrywka jest jak dotąd niespotykana i zupełnie inna od popularnych produkcji nastawionych pod rywalizacje w ramach elektronicznych sportów. Pozostaje nam czekać, na to, jak zaprezentuje się Early Accessowy tytuł w tak poważnym przedsięwzięciu i jak duże zainteresowanie zdobędzie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: H1Z1: gra jeszcze nie wyszła, a twórcy organizują turniej za milion dolarów

 0