Hackerzy Kim Dzong Una kradną coraz więcej kryptowalut i kopią Monero

Hackerzy Kim Dzong Una kradną coraz więcej kryptowalut i kopią Monero

Wbrew pozorom Korea Północna zdaje się być mniej zainteresowana włamywaniem na serwery w poszukiwaniu ściśle tajnych informacji, niż pozyskiwaniem nowych funduszy. Korea Południowa uważa, że ich północny sąsiad jest obecnie zajęty poszukiwaniem nowych źródeł finansowania. 

Północnokoreańscy hackerzy, działający jako grupa znana jako Andariel, włamali się tego lata na serwery jednej z firm z Korei Południowej, skąd ukradli 70 monet Monero - donosi Bloomberg powołując się na południowokoreański rząd. Skradzione wirtualne monety Moero, które jako kryptowaluta są oficjalnie wspierane przez przemysł rozrywkowy i popierane przez takie sławy jak Mariah Carey i Fall Out Boy, są warte całościowo 25000 dolarów USD. Informacja pojawiła się w formie raportu, ukazującego Koreę Północną i ich zwrot się ku kryptowalutom, jako źródłu finansowania rządu, w czasie gdy zacieśniają się międzynarodowe sankcje przeciw temu krajowi. Zaledwie w ubiegły miesiącu Amerykanie oskarżyli Koreę Północną o wywołania ataku z wykorzystaniem WannaCry, który w maju tego roku zainfekował ponad 300000 komputerów na całym świecie - oczywiście reżim północnokoreański zaprzecza, iż mieli w tym jakikolwiek udział.

To nie pierwsze doniesienie o kradzieżach kryptowalut przez północnokoreańskich hackerów. Wygląda na to, że reżim Kim Dzong Una poszukuje alternatywnych źródeł finansowania

Ofiary ataku musiały zapłacić okup w bitcoinach, by odzyskać dostęp do swoich plików, które zostały zaszyfrowane. Potencjalne wykorzystanie kryptowalut jako broni ekonomicznej przez Koreę Północną, jest jednym z powodów dla którego południowokoreańskie władze chcą zakazać kryptowalut i już teraz  je agresywnie zwalczają. Wirtualna waluta Monero jest zaprojektowana z myślą o osobach za wszelką cenę chcących zachować anonimowość. Według twórców tych monet, są one nie do namierzenia, w przeciwieństwie do swoich konkurentów jak Bitcoin czu Ethereum. Z tych powodów Monero jest dużo łatwiej wyprać, co podkreśla Kwak Kyoung-ju, szef południowokoreańskiej instytucji zajmującej się bezpieczeństwem finansowym. "Andariel w chwili obecnej zrobi wszystko, żeby wygenerować pieniądze" - powiedział Kwak - "Zgromadzony pył po czasie tworzy górę". Analitycy podkreślają również, że Korea Północna pracuje nad nowym rodzajem malware, który będzie kopał Monero na komputerach ofiar.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hackerzy Kim Dzong Una kradną coraz więcej kryptowalut i kopią Monero

 0