Hakerzy wykradli kod Fify 21 oraz kod silnika Frostbite (Battlefield). Pakiet jest na sprzedaż

Hakerzy wykradli kod Fify 21 oraz kod silnika Frostbite (Battlefield). Pakiet jest na sprzedaż

Electronic Arts podobno padło ofiarą hakerów, którzy twierdzą, że ukradli z serwerów około 780 GB danych. EA  stara się robić dobrą minę do złej gry i traktuje wydarzenie jako stosunkowo małej wagi, podkreślając, że na szczęście żadne dane gracza nie zostały naruszone. Według postów na hakerskim forum, włamywacze oprócz kodu serwera dobierania graczy, zdobyli kod źródłowy gry FIFA 21. Udało im się wykraść również kod źródłowy i narzędzia do silnika gry Frostbite, który napędza takie hity jak Battlefield, Madden NFL i FIFA. Opróćz tego hakerzy pobrali podczas włamania zastrzeżone frameworki EA i pakiety SDK. Cały pakiet oprogramowania jest aktualnie wystawiony na sprzedaż, w różnych podziemnych witrynach hakerskich. Nie wiadomo, jaka jest cena wywoławcza.

Z serwerów EA wykradziono kod źródłowy gry Fifa 21 oraz kod silnika Frostbite, który napędza takie hity jak Battlefield, Madden NFL i FIFA.

Informacje te potwierdza samo Electronic Arts, przyznając, że doszło do naruszenia, a dane wymienione przez hakerów faktycznie zostały skradzione "Badamy niedawny incydent włamania do naszej sieci, w którym skradziono ograniczoną ilość kodu źródłowego gry i powiązanych narzędzi. Nie uzyskano dostępu do danych graczy i nie mamy powodu sądzić, że istnieje jakiekolwiek ryzyko dla prywatności graczy. Po tym incydencie wprowadziliśmy już ulepszenia bezpieczeństwa i nie oczekujemy wpływu na nasze gry ani naszą działalność. Aktywnie współpracujemy z funkcjonariuszami organów ścigania i innymi ekspertami w ramach tego trwającego dochodzenia kryminalnego" - powiedział rzecznik firmy.

To już kolejny w krótkim czasie atak hakerów na deweloperów gier. Przypomnijmy, że w lutym tego roku CD Projekt Red również stał się ofiarą cyberataku. Grupa hakerów zdołała zdobyć kody źródłowe Wiedźmina 3 (w tym jego next-genowej wersji zmierzającej na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S), Cyberpunka 2077 i Gwinta. Deweloper nie zapłacił okupu, więc kody gier zostały początkowo wystawione na aukcję z kilkoma przykładowymi fragmentami kodu udostępnionymi na forum EXPLOIT. Kwota wywoławcza została ustalona na 1000000 USD. Obecnie wykradzione pliki są dostępne w sieci torrent.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hakerzy wykradli kod Fify 21 oraz kod silnika Frostbite (Battlefield). Pakiet jest na sprzedaż

 0