Halo 4 zadebiutuje na PC już 17 listopada. Wiemy, co przyniesie pecetowy port

Halo 4 zadebiutuje na PC już 17 listopada. Wiemy, co przyniesie pecetowy port

343 Industries już wkrótce dostarczy ostatni element zestawu Halo: The Master Chief Collection na PC. Mowa tu o grze Halo 4, która dołączy do kolekcji na pecetach już 17 listopada. Testy tej gry i kilku nowych funkcji w ramach programu Insider zakończyły już w ubiegłym tygodniu i zdaje się, że studio jest gotowe na premierę. Podobnie jak w przypadku poprzednich portów Halo na PC, czwarta odsłona serii doczekała się licznych usprawnień względem konsolowego pierwowzoru, który debiutował jeszcze ja Xboxie 360. Mowa tu m.in. o wsparciu dla rozdzielczości 4K, nieograniczonej liczbie klatek na sekundę, suwakach FOV, natywnym wsparciu dla myszki i klawiatury, zaawansowanych ustawieniach graficznych itd. W grze znajdziemy całą kampanię fabularną, misje kooperacyjne Spartan Ops, jak również tryb multiplayer z 25 mapami. 

Halo 4 dołączy do kolekcji Halo: The Master Chief Collection na pecetach już 17 listopada.

Oprócz samej gry Halo 4, 343 Industries w ostatnich sesjach w ramach programu Insider testowało również funkcjonalność cross-play dla PC i konsol Xbox, co pozwolić ma graczom na tych platformach na wspólną zabawę. Jest więc spora szansa, że pojawi się taka możliwość w Master Chief Collection na konsolach i pecetach wraz z debiutem pecetowego portu Halo 4. Co więcej, 17 listopada to również data premiery Master Chief Collection na nowej generacji Microsoftu, czyli Xbox Series X i Xbox Series S, gdzie również doczekać mamy się licznych usprawnień względem edycji z Xbox One.   

Tak wygląda promowanie Halo 4 przez Microsoft: “Zobacz triumfalny powrót Master Chiefa, który musi stawić czoła starożytnemu złu ogarniętemu żądzą zemsty. Po awaryjnym lądowaniu na tajemniczym świecie bohater staje naprzeciw nowych wrogów dysponujących wyjątkowo groźną technologią. Wszechświat już nigdy nie będzie taki sam”. Warto odnotować, że czwarta część serii jest pierwszą, w której stery od Bungie przejęło studio 343 Industries. Czwarta część może nie uchodzi za najlepszą odsłonę tego kultowego cyklu, ale to solidna gra. Warto też odnotować, że jeśli nie posiadacie Halo: The Master Chief Collection, a nie interesują Was starsze części Halo, to Halo 4 będzie można kupić samodzielnie na Steam i w Microsoft Store za 9,99 USD.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Halo 4 zadebiutuje na PC już 17 listopada. Wiemy, co przyniesie pecetowy port

 0