Harmonogram Gigabyte obejmuje CPU o mocy do 500 W, GPU do 600 W, a nawet APU do 1000 W

Harmonogram Gigabyte obejmuje CPU o mocy do 500 W, GPU do 600 W, a nawet APU do 1000 W

Informator znany jako HXL ujawnił harmonogram wydawniczy Giga Computing, czyli jednostki należącej do Gigabyte, obejmujący architektury serwerowe.

Plany Giga Computing

Giga Computing to odrębna jednostka wydzielona z Gigabyte. Firma specjalizuje się w komputerach dla przedsiębiorstw i jako jedna z pierwszych ogłosić ma nowe produkty oparte na najnowszych serwerowych architekturach.

Do sieci wyciekł właśnie slajd z najbliższymi planami, przedstawiający produkty wszystkich głównych firm, które dostarczają najnowocześniejszy sprzęt dla przedsiębiorstw. Harmonogram jest podzielony na procesory, karty graficzne i układy łączące CPU i GPU (znane często jako APU). Harmonogram obejmuje produkty sięgające 2025 roku.

Do sieci wyciekł właśnie slajd z najbliższymi planami, przedstawiający produkty wszystkich głównych firm, które dostarczają najnowocześniejszy sprzęt dla przedsiębiorstw.

Dużo mocy

Giga Computing spodziewa się, że przejścia z procesorów o mocy 270-280 W od 2022 r. do CPU o mocy 500-600 W do końca 2025 r. Chipy te powinny obejmować nadchodzące serie procesorów Intel Emerald i Granite Rapids, a także serię AMD EPYC Turing (Zen 5).

Firma oczekuje również, że rozwiązania serwerowe GPU oparte na PCIe przekroczą 500 W do początku 2025 roku. W tym przypadku plan działania nie wspomina o żadnym konkretnym produkcie, ale wiemy, że NVIDIA pracuje teraz nad serwerowymi układami graficznymi Blackwell, a AMD w przyszłości wprowadzi architekturę CDNA 4.

Co ciekawe, w harmonogramie nie uwzględniono AMD MI300, czyli „exascale APU”, który jest akceleratorem nowej generacji dla centrów danych, ogłoszonym już przez firmę w styczniu tego roku. Podobnie jak superchip NVIDIA Grace/Hopper, ten łączyć będzie procesory i karty graficzne w jednym pakiecie dzięki zaawansowanym technologiom pakowania (lub w tym przypadku układania w stosy). Co więcej, według Giga Computing superchip NVIDIA Grace Hopper CPU może osiągnąć 1000 W.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Harmonogram Gigabyte obejmuje CPU o mocy do 500 W, GPU do 600 W, a nawet APU do 1000 W

 0