Harry Potter miał otrzymać grę MMORPG, ale EA anulowało projekt

Harry Potter miał otrzymać grę MMORPG, ale EA anulowało projekt

Harry Potter odniósł ogromny sukces, ale nie miał szczęścia do gier, bo chociaż pierwsze dwie odsłony wirtualnych przygód tytułowego czarodzieja gracze wspominają z nostalgią, to jednak są one prostymi platformówkami. Jak się okazuje Electronic Arts szykowało ambitniejszy projekt.

Według Kim Salzer, dyrektor ds. marketingu w Original Gamer Life (w latach 2000-2003 pełniącej funkcję dyrektora ds. marketingu EA), Harry Potter miał dostać grę z gatunku MMORPG, stanowiącej kompletne przeciwieństwo innych tytułów z tej serii. Grę intensywnie rozwijano oraz przygotowano wersję beta, aczkolwiek Electronic Arts postanowiło zabić produkt nim doczekał się oficjalnej zapowiedzi. Dlaczego? Otóż EA nie wierzyło, że franczyza Harry'ego Pottera odniesie tak spektakularny sukces, uznając całość za nieopłacalną inwestycję i wyrzucając projekt do kosza. Oczywiście prognozy wydawcy nie sprawdziły się a marka, choć może nie aż tak popularna, jak lata temu przetrwała i ma się dobrze.

EA przygotowywało grę Harry'ego Pottera z gatunku MMORPG, ale wydawca nie wierząc w sukces franczyzy anulowało projekt.

Gry MMORPG są rozwijane regularnie, więc EA nie chciało wkładać pieniędzy w coś, co uznało za nieopłacalne, ale przykład Pottera pokazuje, iż czasem warto podejmować ryzyko. Deweloperzy zamierzali połączyć rozgrywkę offline z online i udostępniać graczom prezenty za wykonywaną aktywność, zaś Kim Salzer była bezpośrednio zaangażowana w powstawanie produkcji i wierzyła w jej sukces. Cóż w międzyczasie dostaliśmy inne przygody Harry'ego Pottera, które gracze wspominają z nostalgią, ale nie były one pozbawione wad zwłaszcza podzielona na dwie części HP: Insygnia Śmierci będącego nieudolnym połączeniem Gears of War z uniwersum magii.

Jest jednak nadzieja, że świat czarodziejów doczeka się godnej gry za sprawą Hogwarts Legacy reprezentującego gatunek RPG akcji z otwartym światem. Rozgrywka polega na eksploracji zamku oraz wykonywaniu zadań, a naszą główną misją będzie dotarcie do antycznego sekretu zagrażającego bezpieczeństwu czarodziejów. Historia toczy się lata przed narodzinami Harry'ego Pottera i wydarzeniami przedstawionymi w książkach jednak czy brak wybrańca będzie aż tak odczuwalny?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Harry Potter miał otrzymać grę MMORPG, ale EA anulowało projekt

 0