Heroes of Might & Magic 3 jako gra planszowa. Polskie studio zebrało już ponad 2 mln USD

Heroes of Might & Magic 3 jako gra planszowa. Polskie studio zebrało już ponad 2 mln USD

Polskie studio Archon stworzyło grę planszową opartą na legendarnej grze komputerowej Heroes of Might & Magic 3. Autorzy zebrali już ponad 2 miliony dolarów na projekt.

Heroes of Might & Magic 3 to jedna z najsłynniejszych gier komputerowych, która właśnie doczekała się nowej premiery. Stoi za tym polski zespół Archon Studio, który zbiera pieniądze na grę na Kickstarterze. Cel ponad 51 000 $ już dawno został dawno przekroczony, a obecnie zebrali ponad 2,15 miliona USD, co oznacza również, że w pakiecie znajduje się coraz więcej ulepszeń. Podstawowa gra Basic Pledge kosztuje 75 EUR i zawiera teraz 4 lokalizacje m.in. Zamek, Nekropolię i Lochy.

Do dyspozycji będą różne karty dla map - dla każdej lokalizacji karty dwustronne z 2 bohaterami, karty z jednostkami (nawet neutralnymi), artefakty, karty ze zdolnościami, zaklęciami, statystykami, są też zapowiedzi astrologów, a także karty na mury miejskie i inne karty specjalne. Są oczywiście żetony surowców, pieniędzy, ksiąg zaklęć, morale, paraliżu czy Graala. Każde miasto ma własną planszę, na której można ulepszać budynki. Podstawowa gra zawiera również 4 maty bitewne, zasady gry oraz książkę z przeglądem kampanii i mapami śledzenia tur. Oczywiście istnieją różne kości do surowców lub ataków.

Za cenę 119 EUR otrzymujemy wersję Azure Pledge . W tym przypadku figurki potworów są również przedstawiane jako miniaturowe figurki, a nie tylko jako karty. Następnym poziomem jest The Grail Pledge za 169 EUR. Tutaj dostajemy rozszerzenie Battlefield, w którym można walczyć na tradycyjnym sześciokątnym polu bitwy, jak w grze komputerowej. Na polu również znajdują się przeszkody, ale mamy też inny sposób rozgrywki, gdzie zamiast odkrywania kafelków mapy, wybiera się karty z Talii Przygód. Dostaniemu tu także dwa inne miasta: Cytadelę, Bastion. Wreszcie, istnieje Collector Pledge za 199 EUR, który zawiera pakiet plakatów i książkę z rysunkami.

Poszczególne elementy można również dokupować pojedynczo. Rozszerzenie Battlefield będzie kosztować 20 euro, dodatkowe miasta będą kosztować 35 euro za sztukę, 128-stronicowy artbook będzie kosztował 40 euro, a pakiet plakatów 10 euro. Jeśli z danego kraju będzie co najmniej 750 sympatyków, opublikowane zostanie również tłumaczenie dla tego kraju. Premierą zaplanowano na grudzień przyszłego roku, ale lokalizacje pojawią się później. 

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Heroes of Might & Magic 3 jako gra planszowa. Polskie studio zebrało już ponad 2 mln USD

 0