High-endowe monitory 4K, 144 Hz z HDR i G-Sync ponownie opóźnione

High-endowe monitory 4K, 144 Hz z HDR i G-Sync ponownie opóźnione

Wciąż czekacie na high-endowe monitory 4K od takich producentów, jak Acer, Asus i AOC, które oferować będą wsparcie dla technologii HDR, odświeżanie na poziomie 144 Hz i wsparcie dla NVIDIA G-Sync? W takim razie nie mamy dla Was najlepszych wieści.

Tego typu modele zapowiadane były niemal rok temu i pierwotnie trafić miały do sprzedaży jeszcze w 2017 roku, ale w sierpniu zeszłego roku pojawiła się informacja o ich opóźnieniu na pierwszy kwartał 2018 roku. Ten powoli dobiega końca, a monitorów wciąż nie widać na sklepowych półkach i jak wynika z doniesień TFT Central, przyjdzie nam na nie jeszcze trochę poczekać. Podobno producenci borykają się z kolejnymi opóźnieniami i obecnie 27-calowe wersje tych modeli, czyli Asus PG27UQ, Acer X27 i AOC AG273UG, zadebiutują dopiero w trzecim kwartale tego roku (pomiędzy lipcem a wrześniem), natomiast na 35-calowe warianty (Asus PG35VQ i Acer X35) przyjdzie nam poczekać do końcówki roku, czyli czwartego kwartału (październik-grudzień).

To nie pierwsze opóźnienie tych monitorów, ale mamy nadzieję, że ostatenie, ponieważ chętnie przetestowalibyśmy już tego typu modele

Niestety Blur Busters potwierdziło te doniesienia, wskazując jednocześnie na przyczynę. Przesunięcie premiery wynikać ma oczywiście ze złożoności produkcji tak zaawansowanych matryc z lokalnym wygaszaniem i jasnością na poziomie 1000 nitów (nie zapominając o technologii G-Sync). Zanim więc modele te pojawią się na rynku, do tego czasu doczekać możemy się debiutu wielkoformatowych wyświetlaczy BFGDs, które są nową inicjatywą NVIDII. Te dostępne będą w rozmiarze 65 cali (przynajmniej na początku) i dostarczą panele 4K o odświeżaniu 120 Hz, wsparcie dla HDR i G-Sync oraz posiadać będą wbudowaną platformę Shield TV z asystentem Google. Tego typu urządzenia przygotowują już Acer, Asus i HP, a ich premiera spodziewana jest latem tego roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: High-endowe monitory 4K, 144 Hz z HDR i G-Sync ponownie opóźnione

 0