Hogwarts Legacy na długiej rozgrywce. Fani Harry'ego Pottera będą zachwyceni

Hogwarts Legacy na długiej rozgrywce. Fani Harry'ego Pottera będą zachwyceni

Warner Bros. i Avalanche Software pierwotnie ogłosili grę RPG w uniwersum Harry'ego Pottera w 2020 roku. Pierwotnie tytuł miał zadebiutować w zeszłym roku, ale szybko przesunięto wydanie tej produkcji na 2022 rok. Dzisiaj deweloper w końcu postanowił zaprezentować nam rozgrywkę Hogwarts Legacy i zdradzić przybliżoną datę premiery. Fani czarodzieja z błyskawicą na czole powinni być zachwyceni. 

Poniżej możecie zobaczyć długi fragment rozgrywki z wczorajszego State of Play. Gra przedstawia oryginalną historię osadzoną pod koniec XIX wieku. Postać gracza to nowa wiedźma lub czarodziej, która zaczyna późno w piątym roku, co jest niezwykłym wydarzeniem. Fani zapewne się ucieszą z faktu, że zajęcia w tej magicznej szkole są główną częścią gry. Obrona przed czarną magią, mikstury, uroki, botanika i pozostałe zajęcia powracają, aby gracze mogli uczestniczyć i doskonalić swoje umiejętności. Oprócz świadomego zamku Hogwart zobaczymy tu również różne kultowe lokacje z książek i filmów, czego przedsmak otrzymaliśmy zresztą na ujawnionym gameplayu. 

Avalanche Software w końcu postanowiło zaprezentować nam rozgrywkę Hogwarts Legacy i zdradzić przybliżoną datę premiery.

Całość wieńczyć ma zaś tajemnicza fabuła, w ramach której gracze łączą się z profesorem Figgiem, aby obalić nadciągający bunt goblinów. Zgodnie z oczekiwaniami w walce otrzymamy całą masę magicznych zaklęć do wyboru. Zaklęcia niszczące, ogłuszające uroki, odbijające je, a także różne inne kombinacje i ruchy kończące są dostępne w walce z wrogami, od goblinów i potworów po nikczemne wiedźmy i czarodziejów.

Z racji tego, że mamy tu do czynienia z grą RPG, ulepszenia, talenty i umiejętności pozwalają graczom wybrać graczom własną magiczną ścieżkę rozwoju dla swojej postaci. Aby wspomóc się w walce, gracze mogą również warzyć własne mikstury i hodować świadome rośliny na podstawie tego, czego nauczyli się na zajęciach. Avalanche Software nie zapomniało nawet o współtowarzyszach, którzy odegrają ważną rolę w opowieści i mogą pomóc bohaterowi w różnych zadaniach. Twórcy opracowali też system tworzenia pokoju lub osady, a w samej pozycji nie zabraknie mechaniki personalizacji postaci. Co więcej, latanie na miotle pojawia się jako narzędzie do eksploracji. Chociaż fani pewnie liczą na to, że pojawi się też Quidditch, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone. 

Hogwarts Legacy na długiej rozgrywce. Fani Harry'ego Pottera będą zachwyceni

Hogwarts Legacy zostanie wydane na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5. Nie ma jeszcze określonej dokładnej daty premiery, ale gra ma zadebiutować w okresie przedświątecznym, czyli powinna pojawić się jesienią 2022 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hogwarts Legacy na długiej rozgrywce. Fani Harry'ego Pottera będą zachwyceni

 0