Hogwarts Legacy - poznaliśmy możliwy termin premiery gry

Hogwarts Legacy - poznaliśmy możliwy termin premiery gry

Uniwersum Harry'ego Pottera nie miało szczęścia do gier. Poza trzema pierwszymi odsłonami serii miło wspominanymi przez graczy głównie przez nostalgię, a nie faktyczną jakość ciężko znaleźć tu w pełni udane produkcje. Hogwarts Legacy ma szansę odmienić stan rzeczy, pytanie jednak kiedy trafi do sprzedaży? Ostatnia wskazówka sugeruje, że nie będziemy musieli czekać na niego zbyt długo.

Hogwarts Legacy mógł zadebiutować w 2021 roku, ale Warner Bros. podjął decyzję o przełożeniu tego momentu do 2022 roku. Nieoficjalnie wskazywano, że i ten termin nie będzie dotrzymany, a produkcja pojawi się w sklepach dopiero w przyszłym roku. Nowe źródło wskazuje jednak, że może ona nadejść wcześniej. Chodzi o oficjalny artbook gry "The Art and Making of Hogwarts Legacy", którego debiut zaplanowano na 6 września 2022 roku. Istnieje szansa, że tytuł pojawi się w zbliżonym czasie, z kolei część fanów HP wskazuje nawet konkretną datę - 1 września bieżącego roku. Oczywiście do sprawy należy podchodzić z dystansem, ponieważ plotki nie skomentował wydawca ani twórcy.

Hogwarts Legacy może zadebiutować w okolicach września 2022 roku.

1 września uczniowie Hogwartu wracają do szkoły, więc podany termin nie jest przypadkowy, ale raczej mała szansa, żeby Hogwarts Legacy akurat wtedy się pojawił. Jak wskazuje The Rowling Library, za opracowanie artbooka odpowiada Jody Revenson, która wcześniej stworzyła "Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore Movie Magic” i "Harry Potter Paper Craft”. Hogwarts Legacy trafi na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Za projekt odpowiada Avalanche Software, a wydawcą jest Warner Bros.

Akcja Hogwarts Legacy dzieje się w XIX wieku więc zabraknie tam Harry'ego Pottera i związanych z nim postaci. Rozgrywka różni się od wczesnych gier z HP, które są prostymi platformówkami, tutaj bowiem mamy do czynienia z grą z elementami RPG. Zabawa polega na eksploracji zamku, wykonywaniu zadań i rozwijaniu postaci. Fabuła kręci się wokół protagonisty będącego kluczem do antycznego sekretu zagrażającego czarodziejskiemu światu. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hogwarts Legacy - poznaliśmy możliwy termin premiery gry

 0