Hogwarts Legacy trafił na listę bestsellerów Steam miesiąc przed premierą

Hogwarts Legacy trafił na listę bestsellerów Steam miesiąc przed premierą

Hogwarts Legacy to jedna z bardziej wyczekiwanych gier 2023 roku i nic dziwnego, bo jako pierwsza osadzona w magicznym uniwersum Harry'ego Pottera może odnieść sukces, przebijając gry Electronic Arts. Tytuł wzbudza na Steam ogromne zainteresowanie jeszcze przed wydaniem.

Chociaż do wydania Hogwarts Legacy został miesiąc produkcja Avalanche Software (nie mylić z autorami serii Just Cause) szturmuje Steam i zajmuje pierwsze miejsce listy bestsellerów. Jest to aktualnie najlepiej sprzedająca się gra w sklepie Valve i wyprzedza m.in. FIFE 23, Call of Duty: Modern Warfare 2, Euro Truck Simulator 2 czy Dead by Daylight. Ta lista nie obejmuje gier free-to-play, takich jak CS: GO i Apex Legends. Hogwarts Legacy zdołał jednak wyprzedzić inne popularne produkcje. Sama gra trafi do sprzedaży 10 lutego. Pierwsze miejsce na liście bestsellerów Steam miesiąc przed debiutem można uznać za duży sukces.

Hogwarts Legacy jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą na Steam, mimo że do premiery został miesiąc.

Hogwarts Legacy bestsellerem Steam

Hogwarts Legacy w podstawowej wersji kosztuje na platformie Valve 269 zł, z kolei za Deluxe Edition zapłacimy 309 złotych. Najlepsze wydanie zawiera: Testrala pod wierzch, czarnomagiczną arenę walk, czarnomagiczny zestaw wyglądu, czarnomagiczną furażerkę i 72-godzinny wcześniejszy dostęp. Chyb ta ostatnia rzecz przekonuje wielu graczy do wybrania cyfrowej edycji deluxe. Poza Steam Hogwarts Legacy kupimy w Epic Games Store, tytuł trafi również na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

W kwietniu zadebiutuje na old-genach PS4 i Xbox One, a w lipcu na Nintendo Switch. Cóż stara zasada nakazuje nie kupować preoderów gier (patrz Cyberpunk 2077), aczkolwiek widać, iż gracze są przekonani, że Hogwarts Legacy będzie bardzo dobrą jak nie najlepszą grą związaną z magicznym światem Harry'ego Pottera, choć sam wybraniec nie pojawi się w tej produkcji. Opowieść rozgrywa się bowiem lata przed narodzinami Pottera i przedstawia zupełnie inne wydarzenia. Po raz pierwszy możemy wybrać wygląd bohatera czy przynależność do jednego z domów XIX-wiecznego Hogwartu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hogwarts Legacy trafił na listę bestsellerów Steam miesiąc przed premierą

 0