Honor 9 - wersja z 6 GB RAM trafi do Europy jako Honor 9 Premium

Honor 9 - wersja z 6 GB RAM trafi do Europy jako Honor 9 Premium

Marka Huawei od początku kojarzona była z tańszymi produktami tego producenta, ale od jakiegoś czasu nie ogranicza się już jedynie do budżetowych modeli, czego bardzo dobrym przykładem jest smartfon Honor 9, który stanowi alternatywę dla droższych flagowców (w tym P10).

Telefon ten zadebiutował na rodzimym rynku producenta w ubiegłym miesiącu, gdzie trafił do sprzedaży w dwóch wersjach: z 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane oraz z 6 GB pamięci RAM i 128 GB na dane. Na początku lipca smartfon zadebiutował w Europie (w tym w Polsce), jednak na Starym Kontynencie jak na razie dostępny jest jedynie słabszy wariant (jego cena w naszym kraju to 2199 PLN). Okazuje się jednak, że doczekamy się i 6 GB wersji, która nazywać będzie się Honor 9 Premium. Ten potwierdzono już we Włoszech, a pojawił się także w przedsprzedaży w Szwajcarii, gdzie dostępny ma być od 28 sierpnia, a jego cena to 499 CHF (ok. 450 EUR), czyli 50 CHF więcej niż standardowa edycja Honor 9.

Honor 9 to naprawdę ciekawy smartfon z topową specyfikacją, który może stanąć w szranki z flagowcami, oferując zbliżone możliwości w wyraźnie niższej cenie

Smartfon poza tym oferuje 5,15-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1080p, 8-rdzeniowy procesor Kirin 960 (ten sam, co w Mate 9 i P10), podwójny aparat tylny składający się z 12 MP (RGB) i 20 MP (monochromatyczny) jednostki, dzięki czemu otrzymujemy 2x zoom optyczny oraz tryby portretowy i bokeh, a na przedzie umieszczono 8 MP kamerkę do selfie. Za czas pracy urządzenia odpowiada akumulator o pojemności 3200 mAh (z autorską technologią szybkiego ładowania Huawei), a producent nie zapomniał również o porcie USB typu C, czytniku linii papilarnych, gnieździe słuchawkowym minijack, a nad całością czuwa system operacyjny Android 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.1. Wariant Premium nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale spodziewamy się, że trafi także do innych europejskich krajów, w tym Polski.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor 9 - wersja z 6 GB RAM trafi do Europy jako Honor 9 Premium

 0