Honor 9X Pro i Honor View 30 Pro doczekały się globalnej premiery

Honor 9X Pro i Honor View 30 Pro doczekały się globalnej premiery

Najbliższe dni zdominowane będą zapewne przez zapowiedzi nowych urządzeń mobilnych, które zaprezentowane miały być na targach MWC 2020. Swoje trzy grosze postanowił dorzucić tu również Honor, który podobnie jak jego firma matka, czyli Huawei, stara się przystosować do mało komfortowej sytuacji, w której pozbawiony został oficjalnego wsparcia ze strony mobilnych serwisów Google. Producent wkłada dużo wysiłku w tworzenie własnych alternatyw i teraz przedstawił dwa nowe smartfony, które prezentować mają jego postęp w tym zakresie, czyli Honor 9X Pro i V30/View 30 Pro. Telefony te właśnie doczekały się swojej globalnej premiery, a słowo „globalnej” ma tu o tyle istotne znaczenie, że pozbawione zostały typowych dla Chin aplikacji domyślnych, które zastąpione zostały przez oprogramowanie HMS (Huawei Mobile Services). Te zastąpić mają brakujące usługi Google alternatywami Huawei zarówno w zakresie back-endu, użytkownika, jak i chmury. Czy odniesie to sukces? Trudno powiedzieć, ale na pewno wymagać będzie przyzwyczajenia zarówno ze strony deweloperów, jak i użytkowników.

Honor 9X Pro i V30/View 30 Pro właśnie doczekały się swojej globalnej premiery wraz z HMS (Huawei Mobile Services).

Honor 9X i 9X Pro zapowiedziane. Nowe średniaki z wysuwaną kamerką selfie

Honor 9X Pro

Jeśli chodzi o same telefony, to zarówno Honor View 30 Pro, jak i Honor 9X Pro, oferują taką samą specyfikację jak i chińskie odpowiedniki. Oznacza to, że w przypadku modelu Honor 9X Pro otrzymujemy 6,59-calowy panel IPS o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli, który pozbawiony jest notcha, a to dzięki umieszczeniu przedniej 16 MP (f/2.2) kamerki do selfie na specjalnym wysuwanym module. Sprzęt napędzany jest przez procesor Kirin 810, czyli SoC z 8-rdzeniowym CPU (2x Cortex-A76 o taktowaniu 2.3GHz i 6x Cortex-A55 o taktowaniu 1.9GHz) oraz GPU Mali-G52. Ten wspomagany jest przez 8 GB pamięci RAM i 128/256 GB na dane (UFS 2.1) Możemy jednak rozszerzyć pamięć wewnętrzną za pomocą karty pamięci microSD (o nawet 512 GB). Pojemność baterii wynosi z kolei 4000 mAh, ale niestety zabrakło tu szybkiego ładowania, ponieważ port USB typu C wykorzystuje tu maksymalnie 10 W mocy. Nie zabrakło natomiast złącza słuchawkowego minijack oraz czytnika linii papilarnych, który umieszczono na boku telefonów. Jeśli zaś chodzi o możliwości fotograficzne, to Honor 9X Pro oferuje potrójny aparat tylny, składający się w popularnego w ostatnim czasie 48 MP sensora głównego typu Quad Bayer (f/1.8, piksele w rozmiarze 0,8 µm), 8 MP jednostki szerokokątnej oraz 2 MP sensora głębi, która pozwala na uzyskanie efektu bokeh. Honor 9X Pro wyceniony został na rynku europejskim na 249 EUR, a jego premiera odbędzie się już w marcu.  

Honor View 30 Pro

Telefon znany dotychczas jako Honor V30 Pro zadebiutuje globalnie jako Honor View 30 Pro. Jest to flagowy model z procesorem Kirin 990 na pokładzie i co warto podkreślić, jest to również pierwszy smartfon tej marki ze wsparciem dla łączności 5G. Na froncie posiada on 6,57-calowy panel IPS o rozdzielczości Full HD+, a 32 MP kamerka przednia (f/2.0) dzieli miejsce w otworze w ekranie z 9 MP jednostką szerokokątną do grupowych selfie. Z tyłu umieszczono natomiast potrójny aparat z 40 MP sensorem głównym (f/1.6), 8 MP teleobiektywem z potrójnym zoomem i 12 MP jednostką szerokokątną. Pod maską znajdziemy 8 GB pamięci RAM i 128 GB lub 256 GB na dane, ale bez możliwości rozszerzenia. Nie uświadczymy tu również portu słuchawkowego minijack i radia FM, ale nie zabrakło wsparcia dla NFC i IR blastera. Za czas pracy odpowiada zaś akumulator o pojemności 4100 mAh z opcją szybkiego ładowania przewodowego o mocy 40 W i bezprzewodowego o mocy 27 W. Telefon wspiera nawet odwrotne ładowanie, robiąc wtedy za powerbank. Honor View 30  będzie miał lada moment swoją premierę w Rosji, a jego cena nie jest jeszcze znana.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor 9X Pro i Honor View 30 Pro doczekały się globalnej premiery

 0