Honor też chce mieć swój składany smartfon. Urządzenie ma zadebiutować w 2021 roku

Honor też chce mieć swój składany smartfon. Urządzenie ma zadebiutować w 2021 roku

Składane smartfony pomału zadomawiają się na rynku i coraz więcej producentów chce mieć takie urządzenie w swojej ofercie. Zalicza się do tego również Honor, który jakiś czas temu oddzielił się od Huawei stając niezależnym podmiotem. Według informacji przekazanej przez Changang Digital King składany sprzęt będzie przedstawicielem serii Magic reprezentującym segment premium, a więc jego wartość zbliży się do tej proponowanej przez m.in. produkty Samsunga. Należy zaznaczyć, że dawna firma macierzysta Honora posiada w swojej ofercie składany smartfon co oznacza, że projekt Honora może pod wieloma rozwiązaniami przypominać Mate X. Niestety, aktualnie brakuje konkretów dotyczących tajemniczego urządzenia. Telefon powinien natomiast trafić do sklepów w 2021 roku. Obecnie należy pochodzić do tych rewelacji z dystansem, gdyż nie zostały oficjalnie potwierdzone przez producenta.

Honor ma pracować nad własnym składanym smartfonem high premium.

Honor też chce mieć swój składany smartfon. Urządzenie ma zadebiutować w 2021 roku

Honor niedawno zaprezentował model V40 5G czyli jeden z pierwszych smartfonów Honora, który trafia do sprzedaży po rozstaniu z Huawei. W jego wnętrzu znajdziemy procesor MediaTek Dimensity 1000+ wspomagany przez 8 GB RAM + maksymalnie 256 GB pamięci na dodatkowe dane. Telefon otrzymał 6,72-calowy wyświetlacz OLED Full HD+ o rozdzielczości 2676 × 1236 pikseli oraz odświeżaniem 120 Hz. Całość dopełnia 50 Mpix aparat główny (Sony IMX766) + 8 Mpix obiektyw ultraszerokokątny + 2 Mpix sensor do makro i podwójna kamera 16 Mpix do zdjęć selfie. V40 5G zasila bateria o pojemności 4000 mAh. Urzązenie wyceniono na 3599-3999 juanów w zależności od wersji. Jeżeli natomiast chodzi o składany smartfon to biorąc pod uwagę ich rosnącą popularność wejście Honor w ten segment nie stanowiłoby zaskoczenia.

Zgodnie z danymi opublikowanymi w zeszłym roku przez Counterpoint na rynek trafiło 2,8 miliona składanych smartfonów z kolei 73 procent stanowiły produkty Samsunga. Jeżeli chodzi o konkretne regiony, to Europa odpowiadała za 29 procent dostaw, tuż za nią znalazła się Korea Południowa - 26 procent, z kolei na kolejnym miejscu Chiny - 25 procent. Oczekuje się, że w 2022 roku w sprzedaży pojawi się 17 milionów składanych smartfonów, czyli przeszło sześć razy więcej niż teraz. Oczywiście czy tak faktycznie będzie przekonamy się dopiero w przyszłości, ale jeżeli tego typu sprzęt chce odnieść większy sukces musi zaproponować odpowiednią cenę, gdyż teraz są one w większości przypadków zbyt duże.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor też chce mieć swój składany smartfon. Urządzenie ma zadebiutować w 2021 roku

 0