Honor Vision - telewizor z systemem HarmonyOS zaprezentowany

Honor Vision - telewizor z systemem HarmonyOS zaprezentowany

Wczoraj Huawei podczas konferencji ujawnił światu swój autorski system HarmonyOS, który według producenta ma nie tyle zastąpić Androida co stanowić dla niego lepszą alternatywę. Oprogramowanie miało zadebiutować wraz z pierwszym urządzeniem, telewizorem Honor Vision, który również doczekał się prezentacji. Smart TV trafi do sklepów w dwóch wydaniach — zwykłej oraz Pro. Telewizor wyposażono w 55-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K UHD (3840 × 2160 pikseli), który chwali się też szerokim kątem widzenia wynoszącym 178 stopni. Pokrycie z paletą NTSC wynosi w tym przypadku 87%, z kolei jasność oscyluje na poziomie 400 nitów. Wewnątrz urządzenia znajdziemy układ Honghu 818 wspomagany przez 2 GB pamięci. Całość oczywiście funkcjonuje pod kontrolą systemu HarmonyOS.

Telewizor Honor Vision to pierwsze urządzenie z systemem HarmonyOS.

Honor Vision - telewizor z systemem HarmonyOS zaprezentowany

Do interesujących elementów nowego Honor Vision z pewnością można zaliczyć wysuwaną kamerkę 1080p pozwalającą przeprowadzać wideokonferencje w wysokiej jakości (niestety zwykły wariant będzie pozbawiony tego elementu). Ponadto sprzęt wyposażono w zestaw 6 zintegrowanych głośników o mocy 10 W każdy. Huawei potwierdza, że mamy do czynienia z dość inteligentnym produktem, które zadba m.in. o wzrok użytkowników redukując niebieskie światło. Jednocześnie podkreślono, iż ramki urządzenia są bardzo cienkie i wynoszą 6,9 mm grubości. Telewizory Honor Vision trafią początkowo do sklepów w Chinach w cenie 3799 juanów (ok. 2 tysiące złotych), z kolei model Pro kosztuje około 550 złotych więcej.

Honor Vision - telewizor z systemem HarmonyOS zaprezentowany

Bez wątpienia największą nowość stanowi tutaj HarmonyOS. System oparto na licencji open-source więc najpewniej Chińczycy zamierzają dotrzeć do jak największej bazy produktów. Co ciekawe Huawei podkreśliło, iż system opracowano w oparciu na mikrokernelu, dzięki czemu OS w najbardziej podstawowej wersji wymaga jedynie paru kilobajtów pamięci operacyjnej, zaś odpowiednia wydajność w założeniu ma być znakiem rozpoznawczym nowego rozwiązania. Domyślnie OS Chińczyków trafi nie tylko do telewizorów smart, ale również smartfonów, smartwatchy czy tabletów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Honor Vision - telewizor z systemem HarmonyOS zaprezentowany

 0