Horizon Forbidden West na długim gameplayu. Sony ma kolejny mocny ekskluzyw dla PlayStation

Horizon Forbidden West na długim gameplayu. Sony ma kolejny mocny ekskluzyw dla PlayStation

Horizon Forbidden West ma trafić na PlayStation 5 i PS4 w drugiej połowie 2021 roku, a Guerrilla Games postanowiło nieco podgrzać atmosferę wokół tego tytułu i w końcu zaprezentowało pierwszy fragment rozgrywki. Wczorajsze State of Play było w całości poświęcone Forbidden West, pokazując przeszło 14 minut gameplayu na PS5, a twórcy ujawnili także interesujące szczegóły na temat kontynuacji przygód Aloy. Niestety wciąż nie ujawniono dokładnej daty premiery, ale przynajmniej nie wspomniano nic na temat opóźnienia, więc jest spora szansa, że gra rzeczywiście pojawi się jeszcze w tym roku, tym bardziej że Sony w sumie nie ma żadnego innego mocnego ekskluzywa na drugą połowę tego roku (raczej nikt nie liczy na to, że nowy God of War zadebiutuje w tym czasie).

Guerrilla Games postanowiło nieco podgrzać atmosferę wokół tego tytułu i w końcu zaprezentowało pierwszy fragment rozgrywki z Horizon Forbidden West.

Przypominamy, że Horizon Zero Dawn wylądował w 2017 roku wyłącznie na PlayStation 4 i szybko stał się jedną z najlepiej sprzedających się gier na platformie. Tytuł ten wprowadził rozległy, futurystyczny postapokaliptyczny świat wypełniony podobnymi do zwierząt (głównie dinozaurów) maszynami, plemiennymi społecznościami ludzkimi i złowrogą sztuczną inteligencją. Było to zupełnie coś nowego dla holenderskiego studia Guerrilla Games, które po kilku odsłonach popularnego na PlayStation shootera Killzone stworzyło dużą grę z otwartym światem i elementami RPG. Gra jednak okazała się hitem i dużym sukcesem komercyjnym, a gracze byli zachwyceni wykreowanym uniwersum i polubili główną bohaterkę Aloy. Gra została także ciepło przyjęta na PC, gdzie zadebiutowała w ubiegłym roku. 

Uncharted 4: Kres złodzieja zmierza na PC. PS5 wkróce zacznie przynosić zysk

Pierwsza odsłona rozgrywała się w postapokaliptycznych wersjach Utah, Kolorado i Północnej Arizony, z bogatymi lasami, pustyniami i ośnieżonymi pasmami górskimi, które nasza protagonistka mogła zbadać. Forbidden West przenosi Aloy na wybrzeże Pacyfiku i wprowadza rozgrywkę pod wodą. Ashly Burch wraca jako aktorka podkładająca głos Aloy, podczas gdy Lance Reddick wraca jako Sylens. W Zakazanym Zachodzie Aloy wypełnia misję odkrycia źródła zabarwionej na czerwono plagi rozprzestrzeniającej się po całej krainie. Rozgrywka prezentuje mechanikę pływania pod wodą, nowe środowiska i wrogów, sceny walki i nowe maszyny, takie jak Tremor Tusk - ogromny mechaniczny mamut. Aloy nawet przez chwilę jeździ na robocie typu velociraptor, używa bomby dymnej, procy, łuku, laski, granatnika i holograficznego spadochronu do walki z mamutem i innymi robotami. Trzeba przyznać, że wygląda to świetnie i zaostrza nasz apetyt na więcej. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Horizon Forbidden West na długim gameplayu. Sony ma kolejny mocny ekskluzyw dla PlayStation

 0