HP przedstawia nowe laptopy z serii ENVY - zaprojektowane specjalnie z myślą o twórcach

HP przedstawia nowe laptopy z serii ENVY - zaprojektowane specjalnie z myślą o twórcach

Aż 74% osób pracujących w kreatywnych zawodach w czasie trwania pandemii COVID-19 wykonuje jeszcze więcej działań twórczych. Często też angażują się w zajęcia, które wymagają komputera do bardziej intensywnych zadań, takich jak fotografia, blogowanie czy tworzenie/edycja krótkich filmów. HP zaprezentował laptopy, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. HP ENVY x360 to notebook konwertowalny o stosunku ekranu do obudowy wynoszącym 88,7% 2 ze smukłą i lekką konstrukcją o wadze 1,8 kg. Począwszy od opcjonalnego wyświetlacza OLED 4K, poprzez procesory AMD Ryzen 7 lub Intel Core 11. generacji sprzęt ten oferuje kartę graficzną NVIDIA MX450 oraz Wi-Fi 6 i Bluetooth 5 dla szybkiej łączności. Z kolei HP ENVY 17 wyposażono w CPU Intel Core 11. generacji, grafikę NVIDIA MX450, wyświetlacz o rozdzielczości do 4K UHD (o stosunku ekranu do obudowy wynoszącym 86,3%), a także Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.

HP ENVY x360 15 to notebook konwertowalny o stosunku ekranu do obudowy wynoszącym 88,7% 2 ze smukłą i lekką konstrukcją o wadze 1,8 kg.

HP przedstawia nowe laptopy z serii ENVY - zaprojektowane specjalnie z myślą o twórcach

Notebooki oferują ponadto do 1 TB pamięci masowej PCIe SSD i pamięć RAM o pojemności do 32 GB. Urządzenia ENVY zapewniają spersonalizowane wrażenia podczas pracy twórczej, dzięki takim funkcjom, jak: fabryczna kalibracja kolorów wyświetlaczy, klawiatura typu all-in-one do szybkich skrótów, większy o 19% touchpad do obsługi gestów, fizyczna migawka kamery, optymalizacja wydajności w Thermal Profile oraz wyświetlacza w HP Display Control, HP QuickDrop do łatwego przesyłania plików do i z urządzeń oraz HP Enhanced Lighting, która zmienia ekran we wbudowaną lampkę do selfie podczas rozmów wideo. Do obu urządzeń dołączony jest 30-dniowy okres próbny pakietu Adobe Creative Cloud, w tym: Premiere Rush, Premiere Pro oraz Creative Cloud Photography Plan. Nowe modele ENVY są wykonane z aluminium pochodzącego z recyklingu, a model ENVY 17 wykorzystuje w swojej konstrukcji także przerobione, poużytkowe tworzywa sztuczne oraz te wyłowione z oceanów.

HP przedstawia nowe laptopy z serii ENVY - zaprojektowane specjalnie z myślą o twórcach

Opakowania do obu produktów współgrają z odejściem firmy od jednorazowych tworzyw sztucznych. Stworzono je z włókna drzewnego wykonanego w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu oraz z włókien formowanych, które zastępują plastikową piankę i w 100% nadają się do ponownego przetworzenia. Warto jeszcze wspomnieć o myszy HP 930 Creator. Umożliwia użytkownikom tworzącym na wielu urządzeniach przeciąganie i upuszczanie zawartości między urządzeniami (nawet trzema) za pomocą dongle’ a lub Bluetooth. Pojedyncze ładowanie przez USB-C wystarcza nawet na 12 tygodni pracy, a dodatkowo może działać aż trzy godziny po zaledwie jednej minucie ładowania.

Cena i dostępność:

  • HP ENVY x360 15 z procesorem firmy Intel ma być dostępny od czerwca br., w cenie od 4299
  • PLN
  • HP ENVY x360 15 z procesorem firmy AMD ma być dostępny od czerwca br., w cenie od 3999
  • PLN
  • HP ENVY 17 ma być dostępny od czerwca br., w cenie od 4299 PLN
  • Mysz bezprzewodowa HP 930 Creator ma być dostępna od maja br., w cenie od 359 PLN

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP przedstawia nowe laptopy z serii ENVY - zaprojektowane specjalnie z myślą o twórcach

 0