HP Z8 Workstation obsłuży dwa Xeony, dwie karty Quadro Pro i aż 3 TB RAM

HP Z8 Workstation obsłuży dwa Xeony, dwie karty Quadro Pro i aż 3 TB RAM

Nieważne jak mocny PC posiadacie na stanie, najnowsza propozycja HP w postaci stacji roboczej Z Workstation prawdopodobnie to przebije. Komputery z serii Z8, Z6 i Z4 to nie tylko najpotężniejsze modele tego producenta, ale charakteryzują się także niebagatelnymi opcjami upgrade'u.

Flagowy Z8 posiada aż 24 slotów na pamięci i potrafi obsłużyć do 3 TB RAM-u, podwójne gniazdo CPU na procesory Xeon (do 56 rdzeni), podwójny SSD M.2 oraz podwójną kartę graficzną NVIDIA Quadro Pro. Jak nietrudno się domyślić, sprzęt dedykowany jest profesjonalistom VFX i pozwoli im na zaawansowane symulacje 3D, edycję wideo 8K i wiele innych czynności wykonywanych w tym samym czasie. Warto też wspomnieć o dostępnych złączach, ponieważ na pokładzie znajduje się 10 portów 3.1 Gen 2 Type C, podwójne Gig-E, siedem pełnowymiarowych PCIe (wszystkich jest 9) i opcjonalne Thunderbolt 3. Wszystko upchnięto w przejrzystej obudowie obsługiwanej bez narzędzi, w której umieszczono zasilacz o mocy 1700W. Z8 wyceniony został na 2439 USD, ale trzeba pamiętać, że to kwota za Bare Box, co oznacza, że sami musimy dokupić procesor, kartę graficzną czy pamięć i dysk. Jeśli więc poszalejemy z parą procesorów Xeon Platinum 8180 (28-rdzeniowe modele) i dwiema 24 GB kartami P6000 Quadro możemy dobić do kwot sięgających 35 000 USD.

Nowe stacje robocze HP to propozycje dla najbardziej wymagających profesjonalistów, którzy nie boją się wydać mnóstwa pieniędzy, by stworzyć prawdziwego potwora do pracy

HP Z6 Workstation (cena 1919 USD) oferuje już tylko obsługę do 384 GB pamięci RAM i posiada mniej slotów i portów, ale wciąż zapewnia opcję instalacji dwóch procesorów Intel Xeon. Z4 Workstation (cena 1239 USD) pozwoli nam z kolei wyposażyć stację roboczą w do 256 GB pamięci RAM i już tylko jeden układ Intel Xeon z serii W (topowy procesor z tej rodziny to obecnie 10-rdzeniowy W2155 i HP nie potwierdziło jeszcze, czy komputer obsłuży nadchodzący 18-rdzeniowy model Xeon W, który zadebiutować ma jeszcze w tym roku). Stacje robocze  Z8 i Z6 Workstations trafią do sprzedaży w przyszłym miesiącu, a Z4 zadebiutować ma na rynku w listopadzie.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP Z8 Workstation obsłuży dwa Xeony, dwie karty Quadro Pro i aż 3 TB RAM

 0