HP zapowiada pierwszy laptop z matrycą 240 Hz i pierwszy 15-calowy z AMOLED

HP zapowiada pierwszy laptop z matrycą 240 Hz i pierwszy 15-calowy z AMOLED

Na CES w Las Vegas nie mogło oczywiście zabraknąć całej masy nowych laptopów i jedne z najciekawszych modeli zaprezentowała amerykańska firma HP, która przygotowało zarówno coś dla graczy, jak i dla osób poszukujących czegoś do pracy i codziennego użytkowania. Zacznijmy jednak od gamingowego modelu Omen 15 na 2019 rok, który pochwalić może się tytułem pierwszego notebooka z wyświetlaczem o odświeżaniu aż 240 Hz i tym samym decydując się na mobilne granie nie będziemy musieli iść już iść na kompromisy w zakresie płynności rozgrywki. Sprzęt wyposażony został konkretnie w 15,6-calowy panel IPS o rozdzielczości 1080p i czasie reakcji 4 ms, a fakt, że otrzymaliśmy matrycę In-Plane Switching, a nie typowe dla wysokiej częstotliwości odświeżania TN, sprawia, iż urządzenie jest jeszcze bardziej imponujące, ponieważ możemy liczyć na szerokie kąty widzenia i lepsze odwzorowanie kolorów. To jednak nie wszystko, co ten high-endowy laptop ma w zanadrzu.

Jedne z najciekawszych laptopów na CES 2019 zaprezentowała amerykańska firma HP, która przygotowało zarówno coś dla graczy, jak i dla osób poszukujących czegoś do pracy i codziennego użytkowania.

HP zapowiada pierwszy laptop z matrycą 240 Hz i pierwszy 15-calowy z AMOLED

Sprzęt dostępny jest w konfiguracji z 6-rdzeniowym procesorem Core i7-8750H, 16 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną GeForce RTX 2060 lub 2070 w wersji Max-Q do wyboru. Co więcej, wspiera on najnowszy standard WiFi 802.11ax, znany też jako WiFi 6. Na dane udostępniono zarówno nośnik SSD M.2 NVMe o pojemności 128 GB, jak i tradycyjny HDD o pojemności 1 TB, a warto dodać, że bez problemu będziemy mogli dokonać upgrade’u pamięci RAM oraz nośników danych. Producent wspomina też o świetnej jakości audio, za sprawą systemu Bang & Olufsen z obsługą standardu DTS Headphone:X. Całość zamknięto w smukłej obudowie o cienkich ramkach wokół ekranu, a laptop jest także relatywnie lekki (ok. 2,4 kg). Premiera zaplanowana została na luty, a cena za podstawowy wariant zaczyna się od 1370 USD. Na wersję z 240 Hz panelem będziemy musieli jednak poczekać do lipca.

HP zapowiada pierwszy laptop z matrycą 240 Hz i pierwszy 15-calowy z AMOLED

Kolejna ciekawa nowość HP to również notebook, który pochwalić może się tytułem „pierwszy na świecie”, ponieważ mówimy o nowym Spectre x360, który jest pierwszym 15-calowym laptopem z panelem AMOLED (nie ujawniono jeszcze rozdzielczości). Matryce OLED bardzo rzadko wykorzystywane są w branży PC, w tym w mobilnych komputerach (wspomnieć można o 13-calowym Spectre x360, Lenovo ThinkPad X1 Yoga czy Alienware OLED 13), a szkoda, ponieważ pomimo swoich wad (wypalanie obrazu), oferują kapitalną jakość, dostarczając świetne kolory, głęboką czerń i praktycznie nieskończony kontrast. Spectre x360 15  dostarcza zaś dodatkowo wsparcie dla HDR i o 33% więcej kolorów niż w palecie sRGB. Poza tym, możemy liczyć na niezwykle stylowy design tego konwertowalnego urządzenia (pokrywa otwiera się w zakresie 360°, co pozwala na pracę m.in., w trybie tabletu czy namiotu), ze złotymi akcentami, cienkimi ramkami i smukłym profilem. Postawienie na AMOLED pozwoliło również na wydłużenie czasu pracy urządzenia na baterii do aż 17,5 godziny. Jeśli zaś chodzi o pozostałą cześć specyfikacji, to wiemy, że otrzymamy procesor Intel Core i7 najnowszej generacji i opcję wyboru grafiki od NVIDII lub AMD. Szczegóły pozostają jednak nieznane, podobnie jak cena, ale premiera planowana jest na marzec, więc wkrótce powinniśmy poznać wszystkie detale.

HP zapowiada pierwszy laptop z matrycą 240 Hz i pierwszy 15-calowy z AMOLED

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP zapowiada pierwszy laptop z matrycą 240 Hz i pierwszy 15-calowy z AMOLED

 0