HP zaprezentowało nowe urządzenia dla graczy

HP zaprezentowało nowe urządzenia dla graczy

Podczas tegorocznego HP Gaming Festival w Pekinie, popularny producent zapowiedział szereg nowych urządzeń dla fanów gamingu. Na pierwszy rzut oka interesującymi propozycjami wydają się być nowe wydania laptopów OMEN 15 i OMEN 17. Pierwszy z nich posiada jedynie 20 mm, a drugi 27 mm obudowę, co oznacza redukcję na poziomie 20 oraz 18 procent względem poprzednich modeli. Warto podkreślić, że oferują one opcję OMEN Tempest, czyli zaawansowane rozwiązanie termiczne z wentylatorem zasilanym napięciem 12V, który wykorzystuje szczeliny wylotowe po trzech stronach urządzenia, aby zapewnić pięciokierunkowy przepływ powietrza i wysoką efektywność chłodzenia. Wysoka wydajność graficzna jest zasługą zastosowania kart graficznych – NVIDIA GeForce RTX 2080 w przypadku najwyższej konfiguracji OMEN 17 oraz technologii Max-Q w OMEN 15.

Podczas tegorocznego HP Gaming Festival popularny producent zaprezentował szereg dedykowanych graczom urządzeń.

HP zaprezentowało nowe urządzenia dla graczy

fot. HP OMEN 15

Powodem ma być zastosowanie nie tylko wydajnej karty graficznej, lecz także mocnych procesorów, takich jak najnowszy mobilny Intel Core i9 9. generacji z trybem Turbo 5,0 GH z ośmioma rdzeniami i 16 wątkami, a także 32 GB pamięci RAM. Dodatkowo HP udostępniło też opcję Intel Optane Memory. Przy okazji przedsiębiorstwo nie zapomniało także o zwykłej, acz popularnej serii Pavilion. Doczekała się ona dwóch kolejnych komputerów przenośnych - Gaming 15 oraz Gaming 17. Wśród licznych technologicznych usprawnień zastosowanych w urządzeniach z tej serii znalazły się mobilne procesory Intel Core i5/i7 9. generacji oraz zapowiedziana niedawno karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti w wersji Max-Q. Oczywiście laptopy to nie jedyna propozycja płynąca ze strony firmy. Kolejną jest bowiem bezprzewodowa myszka OMEN Photon.

HP zaprezentowało nowe urządzenia dla graczy

fot. OMEN X 25

Urządzenie zapewnia liczne opcje dostosowywania, w tym odłączane podpórki i 11 konfigurowalnych przycisków, a także system regulacji nacisku, który pozwala bez wysiłku klikać w optyczno-mechaniczne przyciski zarówno graczom o mniejszych, jak i o większych palcach. Natomiast technologia 2,4 GHz Proactive Wireless gwarantuje czas reakcji na poziomie zaledwie 0,2 ms, z kolei za sprawą OMEN Photon mamy możliwość ładowania na dowolnej powierzchni obsługującej ładowanie indukcyjne Qi. Sama bateria pozwala na działanie urządzenia nawet do 50 godzin pracy. Jeśli już mamy wybraną myszkę z pewnością przyda nam się podkładka. HP wprowadził więc do oferty OMEN Outpost posiadającą funkcję bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi, która potrzebuje zaledwie 2,5 godz., aby przywrócić pełną moc myszy OMEN Photon.

HP zaprezentowało nowe urządzenia dla graczy

fot. OMEN Photon

Dodatkowo tworzą ją dwie odporne na strzępienie powierzchnie, miękka oraz twarda. Warto zaznaczyć, że współpracuje ona ze smartfonami. Podczas konferencji pokazano też monitory OMEN X 25 i OMEN X 25f, które zbudowano z myślą o profesjonalnym e-sporcie. Urządzenia są wyposażone w bardzo wąskie ramki oraz niski czas reakcji rzędu jednej milisekundy. Dodatkowo zastosowane w monitorach technologię NVIDIA G-SYNC oraz AMD Radeon FreeSync, synchronizują GPU z częstotliwością 240 Hz, a przez to zapobiegają „rwaniu” obrazu. Inną propozycją producenta jest gamingowy fotel OMEN Citadel, który z pewnością sprawdzi się u osób poszukujących wygodnego rozwiązania podczas pasjonującej rozgrywki. Ostatnim zaprezentowanym produktem jest OMEN X 2S – laptop dla graczy wyposażony w dodatkowy ekran (o nim szerzej pisaliśmy tutaj).

Lista zaprezentowanych produktów oraz ich polskie ceny:

 • Laptop OMEN X 2S (dostępność w lipcu) - cena od 11 999 zł
 • Laptop OMEN 17 (dostępność w lipcu) - cena od 5 499 zł
 • Laptop OMEN 15 (dostępność w lipcu) - cena od 5 299 zł
 • Monitor OMEN X 25 (dostępność w lipcu) - cena od 2 699 zł  
 • Monitor OMEN X 25f (dostępność w lipcu) - cena od 1 969 zł
 • Mysz bezprzewodowa OMEN Photon (dostępność w lipcu) - cena od 639 zł
 • Podkładka pod mysz OMEN Outpost (dostępność w lipcu) - cena od 599 zł
 • Fotel gamingowy OMEN Citadel (dostępność we wrześniu) - cena od 1 499 zł
 • Laptop HP Pavilion Gaming 17 (dostępność w lipcu) - cena od 3 899 zł
 • Laptop HP Pavilion Gaming 15 (dostępność w lipcu) - cena od 3 799 zł
 • Mysz gamingowa HP Pavilion 200 (dostępność w lipcu) - cena od 129 zł
 • Gamingowa podkładka pod mysz HP Pavilion 400 (dostępność w lipcu) - cena od 169 zł
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HP zaprezentowało nowe urządzenia dla graczy

 0