HTC jeszcze nie skończyło ze smartfonami. Model z 5G pojawi się w tym roku

HTC jeszcze nie skończyło ze smartfonami. Model z 5G pojawi się w tym roku

Nie tak dawno temu HTC znaczyło tyle w telefonach z Androidem, co Xerox w branży kopiarek, jednakże obecnie ludzie ledwo pamiętają tę nazwę. Utrata pozycji HTC na rynku smartfonów to efekt wielu nie do końca przemyślanych decyzji i próba podążania nieco pod prąd. I chociaż wielu odpuściło już sobie tę firmę, jeśli chodzi o smartfony, wydaje się, że HTC nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. I nie jest to wcale jakaś niedorzeczna spekulacja. Wiadomości pochodzą od samego prezesa HTC. W ostatnim wywiadzie Yves Maitra powiedział, że pierwszy telefon HTC 5G zostanie wydany w tym roku. Niestety, to jedyne co powiedział, gdy temat zszedł na nadchodzące telefony HTC. 

HTC nie rezygnuje ze smartfonów i zapowiada model 5G. Problem jednak w tym, że mało kto teraz chciałby mieć telefon HTC...

W tym stwierdzeniu należy zwrócić uwagę na dwie ważne rzeczy. Po pierwsze, podczas gdy w tym roku mogą być dostępne bardziej ekonomiczne modele z 5G, to 5G jest nadal głównie cechą flagowców. Oznacza to, że ​​HTC mierzy wysoko z tym tajemniczym nowym telefonem. To ma sens. Jeśli firma chce wrócić, musi zrobić wszystko, aby konkurować z najlepszymi. Po drugie, fakt, że w tym roku zobaczymy pierwszy telefon z 5G, oznacza, że ​​pojawi się więcej niż jeden, niektóre potencjalnie w przyszłym roku.

Ostatni telefon klasy premium, HTC U12+, został wydany w 2018 roku, a w 2019 roku firma wprowadziła na rynek smartfon z technologią blockchain, ze zintegrowanym portfelem na kryptowaluty. HTC nie jest obecnie za bardzo obecne w świadomości użytkowników, dlatego jeśli chce, aby jego nowy telefon 5G dobrze się sprzedawał, musi poprzeć go ogromną kampanią marketingową. Jeśli HTC nie wykona jakiegoś cudownego ruchu, ich kolejny telefonem będzie wtopą, nawet jeśli ogólnie będzie to dobre urządzenie. Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się z zestawami VR firmy. Linia Vive ma się dobrze, a także przynosi świetne dochody. Jeśli HTC uda się w jakiś sposób powiązać swój smartfon z VR i z wykorzystaniem 5G, to kto wie, może jednak osiągną marketingowy sukces.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC jeszcze nie skończyło ze smartfonami. Model z 5G pojawi się w tym roku

 0