HTC radzi sobie coraz gorzej. Firma zalicza kolejny spadek sprzedaży

HTC radzi sobie coraz gorzej. Firma zalicza kolejny spadek sprzedaży

Pomimo zwolnienia znacznej ilości pracowników, a także próby przywrócenia płynności finansowej HTC znajduje się w nieciekawej sytuacji, z której nie widać sensownego wyjścia.

HTC w przeszłości było równie popularnym producentem, jak Samsung. Jako jedni z pierwszych wprowadzili rozwiązania kompatybilne z 4G LTE. Niestety teraz HTC nie jest już w tak korzystniej sytuacji, co potwierdzają najnowsze wyniki sprzedaży, które spadły aż o 68%. Dane pochodzą z ubiegłego miesiąca i oznaczają największy redukcję w ciągu dwóch lat. Rosnąca konkurencja ze strony chińskich firm oferujących zbliżony technicznie sprzęt w okazjonalnych cenach oraz dominacja Samsunga są z pewnością głównymi przyczynami tej porażki. Nie zalicza się do niej Apple, bo choć amerykanie jeszcze parę lat temu stanowili dla HTC konkurencję, to obecnie fani marki nie przesiadają się zbytnio na nowsze iPhone'y.

W ciągu ostatniego okresu zysk HTC spadł aż o 68%, co jest najgorszym wynikiem względem minionych lat. W konsekwencji firma zwolniła 1500 osób z zakładów produkcyjnych.

HTC radzi sobie coraz gorzej. Firma zalicza kolejny spadek sprzedaży

W czerwcu HTC wygenerowało tylko 72 miliony dolarów zysku ze sprzedaży swoich urządzeń. Jest to znacznie gorszy rezultat niż oczekiwały tego władze tajwańskiej korporacji w segmencie flagowców. Do tego mierne statystyki w przedziale budżetowców spowodowane brakiem innowacyjnych telefonów. Przykrą konsekwencją takiego stanu rzeczy jest ogłoszenie w ubiegłym tygodniu o zwolnieniu 1500 pracowników z zakładów produkcyjnych. Oczekuje się, że tegoroczna całkowita liczba stworzonych smartfonów nie przekroczy 2 milionów egzemplarzy. Patrząc na to, iż konkurencji sprzedają tyle egzemplarzy nawet w dzień, nadchodzą iście czarne czasy dla wspomnianej marki. Podstawowe pytanie brzmi, jak poradzi ona sobie w najbliższej przyszłości?

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC radzi sobie coraz gorzej. Firma zalicza kolejny spadek sprzedaży

 0