HTC U12+ zbudowano w oparciu o podzespoły iPhone 6?

HTC U12+ zbudowano w oparciu o podzespoły iPhone 6?

HTC ujawniło, że jeszcze w tym miesiącu odbędzie się oficjalna premiera ich całkiem nowego smartfona. Niestety na zwiastunie widzimy niepokojące elementy.

HTC ujawniło, że jeszcze w tym miesiącu odbędzie się oficjalna premiera ich całkiem nowego smartfona. Firma co prawda nie ujawniła nazwy nowości, jednak za kulisami mówi się, że nie może to być nic innego jak HTC U12+, oparty na Androidzie smartfon, który już pojawił się w sieci na zdjęciach i renderach. Zwiastujący ustaloną na 23 maja tego roku premierę obraz ukazuje kilka komponentów, z których zbudowane jest urządzenie, wliczając w to płytę główną, baterię i kilka innych elementów. Problem w tym, że to nie mogę być podzespoły z U12+, a przynajmniej mamy nadzieję, że nimi nie są. Niektóre elementy pochodzą nawet z urządzenia, które nie jest związane z systemem Android. 

Jakiekolwiek ewentualne powiązania HTC U12+ z iPhone'ami zostaną ujawnione już 23 maja

Wprawne oczy użytkowników, szybko wychwyciły, że przedstawione przez HTC elementy pochodzą z iPhone 6 - urządzenia, któe zostało wypuszczone na rynek niemal 4 lata temu. Jako pierwszy odkrycie zgłosił użytkownik portalu AnandTech, który zarabia na życie naprawiając smartfony, dzięki czemu natychmiast rozpoznał przedstawione podzespoły. Weryfikując jego słowa i porównując obraz od HTC ze zdjęciami rozebranego na części przez serwis iFixit iPhone'a 6, dokładnie widać, że płyta główna i bateria w obu przypadkach jest identyczna. Różnica to jedynie usunięte nazwy producenta na obrazie od HTC. Nie jest jasne, czy HTC wykorzystało elementy z urządzenia Apple celowo w jakimś tylko sobie znanym celu, czy najzwyczajniej marketingowcy znaleźli w sieci dobrze wyglądające zdjęcie i je wykorzystali, nie zdając sobie sprawy z jego pochodzenia. Jaki nie byłby powód tej wpadki HTC, nie dopuszczamy do siebie myśli, że nowy flagowiec miałby być zbudowany w oparciu o jakikolwiek smartfon od Apple.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC U12+ zbudowano w oparciu o podzespoły iPhone 6?

 0