HTC VIVE Flow - nowy headset wirtualnej rzeczywistości do rozrywki i poprawy naszego samopoczucia

HTC VIVE Flow - nowy headset wirtualnej rzeczywistości do rozrywki i poprawy naszego samopoczucia

Firma HTC zaprezentowała VIVE Flow, kompaktowe i lekkie immersyjne okulary VR, które zaprojektowano z myślą o komforcie i mobilności. Producent zapewnia, że jego nowy produkt jest zarówno najlepszym towarzyszem podróży, prywatnym kinem, osobistym asystentem dobrego samopoczucia, ostoją spokoju, jak i miejscem spotkań z przyjaciółmi.

HTC Vive Flow to swoiste okulary ważące zaledwie 189 gramów, które można połączyć ze smartfonem, aby umożliwić odtwarzanie niektórych treści VR lub po prostu oglądanie telewizji. Urządzenie jest sprzedawane zarówno jako gadżet technologiczny zapewniający rozrywkę, jak i urządzenie, które pomoże nam poprawić samopoczucie psychiczne. 

Firma HTC zaprezentowała VIVE Flow, kompaktowe i lekkie immersyjne okulary VR, które zaprojektowano z myślą o komforcie i mobilności.

Producent nie zdradza zbyt wiele na temat technologii wewnątrz Flow i koncentruje się raczej na tym, co potrafi jego nowy produkt. Wiemy jednak, że ma dwa wyświetlacze „1,6K” (łącznie 3,2K) działające z częstotliwością odświeżania 75 Hz i oferujące pole widzenia 100 stopni. Głośniki szczelinowe zapewniać mają w pełni przestrzenny dźwięk 3D. Istnieje także możliwość połączenia VIVE Flow z zewnętrznymi słuchawkami Bluetooth. Okulary wymagają zasilania zewnętrznego i może to być smartfon, który pełni jednocześnie funkcję kontrolera, zewnętrzny powerbank lub zasilacz. Sprzęt nie ma baterii jako takiej, z wyjątkiem maleńkiego ogniwa zaprojektowanego tak, aby zapewnić bezpieczne wyłączenie urządzenia, jeśli Flow zostanie odcięte od dowolnego źródła zasilania, do którego podłączono kabel USB-C. 

Flow jest skonfigurowany bardziej jak osobiste kino niż standardowy headset VR, zwłaszcza z dość wąskim korpusem. HTC poświęciło dużo czasu i wysiłku na zmniejszenie odległości między wyświetlaczem a oczami, a sprzęt używa pary tarcz dioptrii z przodu. Oznacza to, że osoby z krótkowzrocznością nie będą musiały nosić okularów podczas korzystania z Flow, ponieważ mogą ustawić soczewki odpowiednio do swojego poziomu komfortu. Ich konstrukcja z dwoma zawiasami, które delikatnie obejmują głowę i miękka magnetyczna wymienna uszczelka czołowa umożliwiają złożenie urządzenia do kompaktowego rozmiaru, co zapewnia bezproblemową mobilność. Unikalny zawias VIVE Flow został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do wielu różnych kształtów i rozmiarów głów. O chłodzenie i odpowiednią wentylację dba aktywny system, który odprowadza nadmiar ciepłego powietrza ze strefy twarzy, zapewniając optymalne warunki.  

Można sparować Flow ze smartfonem przez Bluetooth lub Miracast (do oglądania chronionych treści) i używać telefonu jako wskaźnika w treści VR. Z kolei, para obiektywów skierowanych do przodu, gdy funkcja będzie gotowa, umożliwi Flow śledzenie rąk, aby uzyskać bardziej wciągające doznania w VR.

HTC twierdzi, że treści Flow skupiają się na „dobrym samopoczuciu, treningu mózgu, produktywności” i „lekkich grach” dzięki aplikacjom takim jak Color Connect VR, Space Slurpies i aplikacja do medytacji VR Tripp. Zestaw słuchawkowy będzie mógł uzyskać dostęp do specjalnej wersji Viveport Infinity, oferującej szeroką bibliotekę treści zgodnych z Flow za miesięczną opłatą 5,99 EUR. Firma dodała, że ​​jeśli użytkownicy będą chcieli medytować w Flow pod koniec dnia, włączy się filtr niebieskiego światła, aby zapewnić bardziej spokojny sen.

Specjalnie dla VIVE Flow został zaprojektowany dedykowany futerał, który zapewni okularom ochronę, a nam wygodę podczas podróży. Dodatkowym akcesorium, przygotowanym dla VIVE Flow, jest niewielkich rozmiarów, ale wydajny powerbank VIVE, o pojemności 10 000 mAh, który można kupić osobno, zapewniając dodatkową żywotność okularów. Okulary VIVE Flow będą dostępne w sprzedaży detalicznej za 2699 PLN. Przedsprzedaż rozpoczęła się od 14 października i każdy, kto zakupi urządzenie w ofercie przedsprzedaży, otrzyma oficjalny futerał VIVE Flow oraz pakiet prezentowy zawierający siedem dodatkowych akcesoriów. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC VIVE Flow - nowy headset wirtualnej rzeczywistości do rozrywki i poprawy naszego samopoczucia

 0