HTC VR Vive Pro 2 i Vive Focus 3 - nowe headsety VR przynoszą rozdzielczość 5K i nie tylko

HTC VR Vive Pro 2 i Vive Focus 3 - nowe headsety VR przynoszą rozdzielczość 5K i nie tylko

Podczas ViveCon 2021 firma HTC zaprezentowała dwa nowe headsety wirtualnej rzeczywistości. Nadchodzące gogle VR są skierowane na odmienne segmenty, i tak HTC Vive Pro 2 to typowo konsumencki produkt dla pecetowców, podczas gdy samodzielny HTC Vive Focus 3 jest skierowany na rynek biznesowy. Zorientowany na graczy Vive Pro 2 oferuje znaczną poprawę w stosunku do swojego poprzednika z 2018 roku, dostarczając rozdzielczość „5K” (2448 pikseli na oko), 120-stopniowy wyświetlacz FOV działający z odświeżaniem 120 Hz, a także szybko przełączające się subpiksele RGB, co prawie eliminuje irytujący efekt screen door i rozmycie ruchu. Headset oferuje również suwak IPD (odległość między źrenicami), regulowany pasek na głowę, pokrętło zmiany rozmiaru, a producent obiecuje, że gogle są dobrze wyważone, przez co zapewniają maksymalny komfort. 

Podczas ViveCon 2021 firma HTC zaprezentowała dwa nowe headsety wirtualnej rzeczywistości. Nadchodzące gogle VR są skierowane na odmienne segmenty rynku.

Wbudowane słuchawki mają certyfikat Hi-Res Audio, ale obsługiwane są również słuchawki innych firm. Headset jest również wstecznie kompatybilny z DisplayPort 1.2, wykorzystując kompresję Display Stream Compression z pomocą Nvidii i AMD, dzięki czemu starsze karty graficzne mogą nadal cieszyć się lepszym sprzętem. Vive Pro 2 zadebiutuje na rynku 4 czerwca, a już rozpoczęto przedsprzedaż tych gogli. Cena gogli w preorderze wynosi 3799 zł, a za pakiet zawierający gogle, stację bazową 2.0 i kontrolery Vive zapłacić trzeba już 6699 zł. Niestety, high-endowy sprzęt wirtualnej rzeczywistości nigdy nie należał do tanich, w szczególności od HTC. 

Tymczasem biznesowy Vive Focus 3 jest prawie identyczny z Vive Pro 2, oferując rozdzielczość 5K i 120-stopniowy ekran z subpikselami RGB, jednak częstotliwość odświeżania jest tutaj ustawiona na 90 Hz. Headset wykonany ze stopu magnezu posiada również suwaki IPD i ma przyciski szybkiego zwalniania do zdejmowania przedniej i tylnej uszczelki w celu łatwego czyszczenia lub wymiany między sesjami. Te gogle są również konstrukcją typu all-in-one, co oznacza, że ​​do korzystania z niego nie jest wymagany komputer. Chipset, który go napędza to Qualcomm Snapdragon XR2 - podobnie jak Quest 2 od Oculusa. Bateria zasilająca urządzenie jest zamontowana z tyłu, co według HTC oznacza bardziej zrównoważoną konstrukcję. Akumulator można również łatwo wymienić i producent zachwala 50% naładowania w 30 minut. Dołączone są również bezdotykowe, otwarte głośniki tylne ze specjalnym „ustawieniem prywatności dźwięku” dla tych, którzy nie chcą, by wszyscy dokoła słyszeli, co robią. Podczas gdy trwają prace nad śledzeniem dłoni, HTC dołącza do zestawu kilka przeprojektowanych kontrolerów, które wykorzystują kamery zestawu słuchawkowego do śledzenia. Te mają działać przez 15 godzin na jednym ładowaniu. Biznesowy model VIVE Focus 3 wyceniono na 5528 zł i dostępny będzie w sklepach od 24 czerwca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC VR Vive Pro 2 i Vive Focus 3 - nowe headsety VR przynoszą rozdzielczość 5K i nie tylko

 0