Huawei chce walczyć z Google Gmail i tworzy pocztę Petal Mail. Powstaje również waluta Petals

Huawei chce walczyć z Google Gmail i tworzy pocztę Petal Mail. Powstaje również waluta Petals

Huawei przeżywa ciężki okres w branży smartfonów, a świetne urządzenia nie cieszą się zainteresowaniem klientów głównie ze względu na brak usług Google i obawy związane z aktualizacjami systemu. Sankcje USA nieustannie pogarszają sytuację firmy, która musi walczyć by utrzymać się w branży. Huawei nieustannie dokłada wszelkich starań, aby zapewnić odpowiedni poziom oprogramowania na swoich urządzeniach, a najnowszą próbą radzenia sobie z sytuacją i pokazanie, że bez Google da się żyć, jest usługa poczty elektronicznej o nazwie Petal Mail. Huawei mocno inwestuje we własny ekosystem i od zeszłego roku dostępna jest również wyszukiwarka aplikacji Petal, która przeszukuje alternatywne sklepy jak AppGallery, APKPure, czy Aptoide, a także Petal Maps.

Brak usług Google w smartfonach Huawei to dla wielu użytkowników duży problem. Huawei chce rekompensować braki własnym sklepem z aplikacjami, a teraz również pocztą Peta Mail, która weszła w fazy publicznych testów.

Aplikacja Gmail nie jest (oficjalnie) dostępna na urządzeniach Huawei, a chociaż AppGallery zapewnia alternatywne rozwiązania, nie można uzyskać takiego samego doświadczenia jak w smartfonach z Google Play. GizChina donosi, że Huawei już testuje swoją alternatywę Gmaila w Chinach. Użytkownicy mogą teraz zarejestrować się w Petal Mail. Rejestracja w usłudze oznacza otrzymanie identyfikatora e-mail@petalmail.com, a także możliwość przekazywania ważnych informacji zwrotnych i sugestii podczas początkowej fazy testów. Niestety do rejestracji konieczne jest podanie numeru telefonu i choć jest możliwość wpisania numeru z naszego kraju, wiadomość sms z kodem weryfikacyjnym do czasu publikacji wciąż nie dotarła.

Z dostępnych w sieci screenów widać, że usługa Petal Mail ma bardzo minimalny interfejs - w bocznym menu dostępne są podstawowe opcje, jak Skrzynka odbiorcza, Oznaczone gwiazdką, Wersja robocza, Wysłane, Kosz i Spam. Interfejs jest również podzielony na dwie kolumny. Pierwsza kolumna pokazuje wszystkie wiadomości e-mail w skrzynce pocztowej, a druga kolumna pokazuje wybraną wiadomość e-mail w rozwiniętej formie. Obecnie nie ma żadnej informacji o usłudze pocztowej Petal od Huawei. Z doniesień wynika jednak, że Huawei wprowadził również nową wirtualną walutę o nazwie Petals, która będzie przeznaczona dla użytkowników Huawei. Nie wiadomo do czego ta waluta będzie używana, ale obecnie Petal wyceniany jest na około  0,0015 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei chce walczyć z Google Gmail i tworzy pocztę Petal Mail. Powstaje również waluta Petals

 0