Huawei dostarczy smartfony ze Snapdragonem 888 i 898. Chińczycy ominęli sankcje USA

Huawei dostarczy smartfony ze Snapdragonem 888 i 898. Chińczycy ominęli sankcje USA

Obecny prezes Huawei, Guo Ping, niedawno wyjaśniał, że największy problem producenta smartfonów, to brak dostępu do chipów. Jest to efekt zmiany przepisów eksportowych w USA, które uniemożliwiają firmom wykorzystującym amerykańską technologię, dostarczania najnowocześniejszych chipów do Huawei. Niestety dla firmy, dotyczy to również ich własnych projektów Kirin.

Guo Ping powiedział w sierpniu: "Obecnie największą trudnością jest dla nas branża telefonii komórkowej. Jak wszyscy wiemy, chipy do telefonów komórkowych wymagają zaawansowanej technologii, ponieważ są małe i mają niski pobór mocy. Huawei może zaprojektować własny chip, ale nikt nie może tego dla nas wyprodukować. Właśnie tam utknęliśmy". Ale Huawei znalazł rozwiązanie dla flagowej serii P50, która ma być kolejnym wydajnym smartfonem z nastawieniem na najwyższą jakość aparatów.

Huawei znalazło sposób na ominięcie amerykańskich sankcji i pozyskiwanie najnowszych układów Snapdragon. Qualcomm produkuje specjalnie wersje bez 5G., które nie podlegają amerykańskim blokadom.

Huawei znalazł sposób na przestrzeganie nowych zasad eksportu USA, jednocześnie wyposażając swoje nowe flagowce w potężny i najnowocześniejszy układ. Linia P50 jest napędzana przez Qualcomm Snapdragon 888 SoC wyprodukowany przez Samsung Foundry przy użyciu procesu 5 nm. Jest to ten sam układ, który znajdziemy na pokładzie flagowców z Androidem, takich jakGalaxy S21, Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. Na czym polega cała sztuczka? Qualcomm sprzedaje ten komponent bez obsługi 5G. Tylko ta technologia blokowała Huawei dostęp do najnowocześniejszych chipów.

Według posta Weibo, Huawei zamówi również wersje 4G układu Snapdragon 778G do swoich bardziej budżetowych smartfonów. Oczywiście niemalże pewne jest, że kiedy Snapdragon 898 zostanie zaprezentowany w przyszłym roku, Huawei również użyje wersji 4G w przyszłorocznych flagowych telefonach.

Ostatnim chipem zaprojektowanym przez Huawei, który znalazł się w smartfonie, był Kirin 9000 SoC. Układ ten pojawił się w liniach P40 i Mate 40. Kirin 9000 był produkowany przez TSMC przy użyciu procesu 5 nm. Przed wprowadzeniem blokady handlowej z USA Huawei był drugim największym klientem TSMC po Apple. Technologia 5G jest obecnie mocno promowana przez producentów smartfonów i jej brak we flagowcach Huawei będzie z pewnością wytykany, jednak dostęp do najwydajniejszych układów Snapdragon mogą pomóc wrócić Chińczykom do rywalizacji. Możliwości fotograficzne całej linii Huawei P są szeroko znane, a brak 5G może nie być wcale wysoką ceną, jeśli smartfon będzie rekompensował to w inny sposób.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei dostarczy smartfony ze Snapdragonem 888 i 898. Chińczycy ominęli sankcje USA

 0