Huawei, HTC i Sony - znamy pierwsze smartfony, które dostaną Androida 9.0

Huawei, HTC i Sony - znamy pierwsze smartfony, które dostaną Androida 9.0

Premiera Androida 9.0 Pie miała miejsce tydzień temu, czyli nieco wcześniej niż pierwotnie zakładano. Oczywiście pojawienie się najnowszej wersji popularnego systemu mobilnego nie oznacza, że od razu otrzymali go wszyscy posiadacze kluczowych smartfonów. Pierwsi w kolejce ustawili się bowiem właściciele sygnowanej logiem Google marki Pixel, a chodzi o modele Pixel, Pixel XL, Pixel 2 i Pixel 2 XL. Następnymi urządzeniami na liście są m.in. telefony Sony czy Nokii. Teraz pierwszy z wymienionych, a także HTC oraz Huawei, ujawnili modele, które najszybciej dostaną Androida 9.0 Pie. Jeśli chodzi o HTC, update czeka użytkowników HTC U11, U11+, U11 i U11 Life, jak również najnowszego U12. Sony z kolei w pierwszej kolejności przewidziało wprowadzenie dziewiątki do modeli Xperia XZ2, Xperia XZ2 Compact, Xperia XZ2 Premium, Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact i Xperia XZ Premium.

HTC, Huawei oraz Sony potwierdzili, że w pierwszej kolejności nowego Androida otrzymają posiadacze flagowych smartfonów.

Huawei, HTC i Sony - znamy pierwsze smartfony, które dostaną Androida 9.0

Nieco większe zaskoczenie stanowi tutaj Huawei, albowiem wspomniana korporacja często potrafi ociągać się z implementacją nowszego oprogramowania. Mimo to potwierdzono, że trwają testy dziewiątki na Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro, Honor 10 oraz Honor V10 i zapewne znajdą się one na liście wsparcia Androida 9.0 Pie. Niestety obecnie nie wiemy, kiedy konkretnie cały proces aktualizacji ruszy, ale zapewne rozpocznie się on we wrześniu (przynajmniej w przypadku Sony). Dodatkowo tak jak wielokrotnie podkreślano, pierwszeństwo mają tutaj flagowe smartfony, a dopiero na końcu są budżetowe warianty. Dlatego właśnie, jeśli jakiegoś z Waszych urządzeń nie ma na przytoczonej liście, musicie uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Zobacz: Android 9.0 Pie już oficjalnie - wszystko, co musicie wiedzieć

Android 9.0 Pie jeszcze większą uwagę niż jego poprzednicy przykłada do kwestii sztucznej inteligencji, dzięki czemu telefony starają się zrozumieć nasze potrzeby. Objawia się to chociażby za sprawą funkcji Adaptacyjnej Baterii, która korzystając z maszynowego uczenia sprawdza jakich aplikacji w smartfonie używamy najczęściej, a następnie przyznaje im priorytet w zużywaniu energii, co z kolei przyczynia się do tego, że pozostałe programy zjadają mniej miliamperogodzin z akumulatora. Do tego dołożyć trzeba także tryb Nie przeszkadzać, który w praktyce ogranicza ilość niepożądanych dźwięków oraz ukrywa natrętne powiadomienia. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o odmienionej nawigacji po systemie, opierającej się obecnie w znacznym stopniu na gestach. Widzimy więc, że Android 9.0 Pie przynosi więcej powiewu świeżości niż jego starsi bracia, tym bardziej warto czekać na wprowadzenie aktualizacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei, HTC i Sony - znamy pierwsze smartfony, które dostaną Androida 9.0

 0