Huawei i konkurencja drwią z Apple oraz jego nowych iPhone`ów

Huawei i konkurencja drwią z Apple oraz jego nowych iPhone`ów

Wczorajszy dzień był dla Apple wyjątkowo ważny, ponieważ amerykańska firma zaprezentowała najnowsze smartfony iPhone Xs, iPhone Xs MAX oraz iPhone Xr. Wydarzenie to postanowiło wykorzystać Huawei, które na swoich profilach społecznościowych wyśmiało konkurenta, dziękując mu za dostarczenie praktycznie tego samego, co już widzieliśmy wcześniej. Oczywiście popularny producent w jasny sposób sugeruje, że nadchodzące modele Huawei Mate 20 oraz Mate 20 Pro będą iście rewolucyjnym rozwiązaniem na tle bezbarwnego rywala. Zdaniem Chińczyków dostaniemy coś wykraczającego poza horyzont, a nawet inteligencję. Co przytoczone określenia mogą w tym konkretnym przypadku oznaczać? Tego nie wiemy, ale Huawei zapewne niebawem nas oświeci. 

Huawei postanowiło wykorzystać prezentację nowych iPhone'ów do zażartowania sobie z Apple.

Huawei i konkurencja drwią z Apple oraz ich nowych iPhone'ów

Przytyk w stronę Apple można również traktować jako początek kampanii marketingowej i napędzanie zainteresowania społeczności konferencją zaplanowaną na 16 października w Londynie, podczas której Huawei pokaże w pełnej krasie smartfony Mate 20. Jeśli chodzi o specyfikację, to spodziewamy się otrzymać 6,3-calowe urządzenie oparte na procesorze Kirin 980,a  do tego wyposażone w podwójny aparat fotograficzny (jego dokładne wartości nie są obecnie znane) oraz baterię o pojemności 4200 mAh. Całkiem możliwe, że ujrzymy też trzeci model sygnowany logiem marki samochodowej, czyli Mate 20 Porsche Design, aczkolwiek nie są to w pełni potwierdzone doniesienia i równie dobrze może chodzić o zupełnie inny model telefonu. Wszystkiego dowiemy się oczywiście 16 października.

Warto podkreślić, że Huawei nie jest jedyną korporacją robiącą sobie żarty z amerykańskiego giganta, bo do trollingu postanowił przyłączyć się również OnePlus, który niestety dość szybko usunął swój post zawierający pewien śmieszny obrazek. Patrząc na to, co proponują nowe smartfony Apple, trudno choć trochę nie zgodzić się z Huawei, bo nie posiadają one jakichś szczególnie interesujących funkcji czy nawet specyfikacji, w przeciwieństwie do dość wysokiej ceny, jaką należy wyłożyć za urządzenia (iPhone Xs kosztuje 999 dolarów, a iPhone Xs Max to koszt 1099 dolarów). Mimo wszystko złośliwe podśmiewanie się z konkurencji wydaje się słabym pomysłem, który nie przystoi tak renomowanej firmie, jaką jest Huawei. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei i konkurencja drwią z Apple oraz jego nowych iPhone`ów

 0