Huawei Mate X - składany smartfon zaprezentowany na zdjęciu

Huawei Mate X - składany smartfon zaprezentowany na zdjęciu

W tym tygodniu Samsung zaprezentował swój składany smartfon, rozpoczynając zapewne nowy trend na tego rodzaju urządzenia. Huawei to kolejna firma, która podąży drogą swojego konkurenta i podczas MWC pokaże własny model składanego telefonu. Spekulacje potwierdza niejako wyciek zdjęcia przedstawiającego wspomniany smartfon. Kluczową nowością względem propozycji Samsunga jest fakt, że wyświetlacz składa się na zewnątrz, a nie do wewnątrz. Takie rozwiązanie może być lepsze niż to z Samsung Galaxy Fold, gdyż część ekspertów uważa, że panel jest mniej naprężony i jednocześnie odporniejszy na różnego rodzaju uszkodzenia.

Huawei szykuje się do prezentacji Mate X mającego być składanym smartfonem.

Huawei Mate X - składany smartfon zaprezentowany na zdjęciu

Chińczycy zdecydowali się wykorzystać nie dwa, tylko jeden panel. Po złożeniu jedna ze stron przechodzi w tryb dezaktywacji, a druga posłuży za tradycyjny smartfon. Niestety o samej specyfikacji urządzenia nie wiemy praktycznie nic, ale najpewniej zmieni się to już jutro, kiedy to rzekomo mamy doczekać się oficjalnej prezentacji. Na plakacie reklamowym widnieje oznaczenie bezprzewodowej sieci 5G, więc istnieje szansa, iż smartfon będzie kompatybilny z tą technologią. Ciekawostką jest natomiast cena produktu - jeżeli wierzyć źródłom tego przecieku, za Huawei Mate X powinniśmy zapłacić około 1790 dolarów, co jest mniejszą sumą niż 1980 dolarów za składane Samsung Galaxy Fold.

Mówiąc krótko, obecny rok z pewnością należeć będzie do składanych smartfonów. Ciężko jednak przebić możliwości Galaxy Fold, który dostał aż dwa akumulatory, a do tego zestaw sześciu aparatów, z czego każdy z nich pełni właściwie inną funkcję. Pytanie też, jak duży wyświetlacz otrzyma Mate X, bo składany telefon Samsunga wyposażono w 4,6-calowy panel, który po rozłożeniu przyjmuje rozmiar 7,3 cali, a do tego specjalny mechanizm pozwala na setki tysięcy bezproblemowych złożeń i rozłożeń. To przecież najistotniejsza kwestia w składanych urządzeniach, a wcześniej słyszeliśmy, że pierwsze wersje Galaxy Fold cierpiały na dość szybkie zużycie panelu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Mate X - składany smartfon zaprezentowany na zdjęciu

 0