Huawei może wkrótce wypuścić swój pierwszy smart TV

Huawei może wkrótce wypuścić swój pierwszy smart TV

Huawei może wkrótce wejść na rynek telewizorów ze swoim smart TV. Takie wnioski można przynajmniej wyciągnąć z dokumentacji zastrzegającej znak towarowy „Huawei AI Window”, który odnosić ma się do paneli LCD oraz „inteligentnych” telewizorów. Co ciekawe, przecieki sprzed kilku miesięcy sugerowały raczej, że chiński gigant wykorzysta markę Honor dla swojego smart TV, tym bardziej, że w 2014 roku wypuściła ona już telewizor Honor A55, ale nowe doniesienia zdają się wskazywać na produkt macierzystej firmy Huawei. Szkoda jednak, że „Huawei AI Window” odnosi się do paneli LCD, ponieważ chętnie przywitalibyśmy nowego gracza na rynku TV z produktami OLED, szczególnie tak dużego, który realnie mógłby powalczyć z LG na tym polu. Jak na razie jednak nic nie wskazuje na to, że chińskie przedsiębiorstwo zamierza skomercjalizować technologię OLED w segmencie telewizorów - przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Wygląda na to, że Huawei przymierza się do wypuszczenia na rynek swojego pierwszego telewizora. Ten stawiać ma mocno na sztuczną inteligencję. 

Huawei może wrkótce wypuścić swoje smart TV

Huawei to obecnie czołówka producent smartfonów na świecie i firma od jakiegoś czasu bije się o drugą pozycję z Apple (ostatnio nawet przegoniło giganta z Cupertino, ale ciekawe jak sytuacja wyglądać będzie na koniec roku), ustępując jedynie Samsungowi. Przedsiębiorstwo dobrze radzi sobie także na polu innych mobilnych urządzeń, takich jak tablety, opaski czy smartwatche oraz modemów, choć bez tak spektakularnych sukcesów jak z telefonami. Od jakiegoś czasu mocno inwestuje ono w rozwój sztucznej inteligencji i zarejestrowany znak towarowy sugeruje, że w przypadku telewizora technologia ta także odgrywać ma bardzo istotną rolę, co powinno zapewnić, że TV będzie jeszcze bardziej smart niż dotychczasowe modele dostępne na rynku. Warto przypomnieć, że Huawei opracowuje własnego asystenta głosowego, który przeznaczony ma być na globalny (a nie tylko rodzimy) rynek, więc ten może trafić już do ich telewizora. Równie prawdopodobne jest jednak, że producent postawi na dostępne już rozwiązania, jak Google Assistant czy Amazon Alexa, ponieważ dokumentacja sugeruje, że gotowy produkt możemy zobaczyć w najbliższych sześciu miesiącach, więc Chińczycy mogą nie zdążyć z własnym rozwiązaniem.

Oczywiście rejestracja znaku towarowego nie przesądza jeszcze, czy Huawei zdecyduje się na wypuszczenie własnego telewizora i firma może w ten sposób ubezpieczać się na przyszłość. Niemniej nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ten czołowy producent smartfonów zdecydował się na taki krok, ponieważ wielu innych konkurentów z Państwa Środka poszło w tym kierunku. Wystarczy wspomnieć o Xiaomi, które regularnie wypuszcza nowe telewizory czy OnePlus, które ostatnio zapowiedziało, że w przyszłym roku doczekamy się ich pierwszego smart TV. Pozycja Huawei pozwala na rozszerzanie działalności o nowe segmenty i relatywnie niedawno firma weszła np. na rynek laptopów. Globalna rozpoznawalność marki pozwolić może na wypuszczenie telewizora na zachodnich rynkach, a jeśli udałoby się zachować stosunek ceny do oferowanych możliwości na podobnym poziomie jak w smartfonach, to moglibyśmy doczekać się hitu sprzedaży - na co zresztą liczymy. Być może zbliżające się dużymi krokami targi CES 2019 przyniosą jakieś zapowiedzi w tym temacie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei może wkrótce wypuścić swój pierwszy smart TV

 0