Huawei oczekuje 300 mln urządzeń z HarmonyOS w tym roku i ułatwia przenoszenie aplikacji z Google

Huawei oczekuje 300 mln urządzeń z HarmonyOS w tym roku i ułatwia przenoszenie aplikacji z Google

HarmonyOS to przyszłość ekosystemu Huawei i firma intensywnie inwestuje w jego rozwój. Chiński producent podzielił się teraz kolejną aktualizacją dotyczącą swoich postępów, mówiąc, że udało się pozyskać 20 dostawców sprzętu i 280 firm tworzących oprogramowanie do pracy nad rosnącą liczbą urządzeń HarmonyOS. Huawei postawiło sobie za cel osiagnięcie 300 milionów urządzeń z systemem HarmonyOS jeszcze w tym roku, z czego 100 milionów będzie dostarczane fabrycznie dostarczanych z tym systemem. Wang Chenglu, prezes Huawei, mówi, że system operacyjny został stworzony w celu ujednolicenia różnych urządzeń, nie tylko smartfonów i telewizorów. System operacyjny ma charakter uniwersalny.

Huawei mocno inwestuje w rozwój HarmonyOS i swojego sklepu AppGallery. Firma wydała narzędzie do łatwego przenoszenia aplikacji z Google Play i oczekuje, że do końca roku HarmonyOS pojawi się na 300 milionach urządzeń.

Huawei potwierdził już, że kilka smartfonów będzie kwalifikować się do aktualizacji do HarmonyOS, ale jeszcze nie udostępnił szczegółowej mapy drogowej wydania. Prace nad nowym ekosystemem idą pełną parą. Huawei i jeden z jego partnerów opracowali nawet nowe narzędzie, które umożliwia programistom szybkie i bezproblemowe przenoszenie aplikacji GMS do AppGallery. Pakiet Choice SDK został pierwotnie opracowany dla Raiffeisen Bank i jego aplikacji mobilnej, ale jego sukces przekonał firmę do udostępnienia pakietu w formie open-source i udostępnienia go każdemu wydawcy aplikacji na całym świecie. Od tego czasu jest używany przez organizacje w Austrii, takie jak poczta, telewizja krajowa i koleje.

Według dyrektora Bluesource, Choice SDK jest proste w działaniu i eliminuje złożoność procesu programowania i umożliwia markom szybkie i ekonomiczne dostosowywanie i przenoszenie ich aplikacji. Huawei umieścił również w komunikacie prasowym kilka liczb. AppGallery ma obecnie 530 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, co oznacza wzrost o 61,5% rocznie w Europie, gdzie 42 miliony osób korzysta ze sklepu. Platforma przyciągnęła 2,3 miliona programistów, w tym 300000 spoza Chin, o 77% więcej niż w zeszłym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei oczekuje 300 mln urządzeń z HarmonyOS w tym roku i ułatwia przenoszenie aplikacji z Google

 0