Huawei opracowuje własny system operacyjny na PC i smartfony

Huawei opracowuje własny system operacyjny na PC i smartfony

Jeśli poniższe rewelacje znajdą swe pokrycie w rzeczywistości, to Huawei może przestać być kojarzone wyłącznie z tworzeniem atrakcyjnych cenowo telefonów.

Obecnie światem systemów rządzą Windows oraz Android. Jednak jak wynika z najnowszych informacji ten porządek może wkrótce zburzyć popularny producent smartfonów — Huawei. Raporty wskazują, iż firma od 2012 roku rozwija własne wersje OS-ów, konkurencyjnych dla rozwiązań Microsoftu i Google. Co ciekawe pretekstem do rozpoczęcia prac nad systemem miało być wszczęcie przez rząd Stanów Zjednoczonych pierwszego śledztwa dotyczącego działalności korporacji. Obecnie podejrzewa się ją o złamanie postanowień dotyczących zakazu współpracy z objętym sankcjami Iranem i właśnie w związku z tym Huawei pragnie zabezpieczyć się na ewentualne konsekwencje w postaci uniemożliwienia im korzystania, chociażby z produktów Qualcomma, czy systemu Android, jak to ma miejsce w wypadku ZTE.

Jak wynika z najnowszych informacji Huawei od lat pracuje nad własnymi systemami przeznaczonymi na komputery oraz smartfony

Ogółem cała sytuacja powinna przyspieszyć także dalszy rozwój autorskiego procesora Kirin, który jak się okazuje pozostanie na wyłączność Huawei oraz Honor. Przy okazji warto przytoczyć wypowiedź założyciela firmy, Ren Zhengfei sprzed sześciu lat gdzie wspomina o możliwym odcięciu dostępu do kluczowych dla nich technologicznych rozwiązań. Niestety wiele wskazuje na to, iż obecne buildy systemów pod względem płynności, zaawansowanych opcji nie mają prawa konkurować z kolosami pokroju Windowsa lub Androida. Jeśli więc sytuacja nie ulegnie poprawnie istnieje opcja, że ów twór w ogóle nie ujrzy światła dziennego, lecz z drugiej strony Huawei wydaje się zbyt zdesperowane, żeby porzucić wszelkie koncepcje.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei opracowuje własny system operacyjny na PC i smartfony

 0