Huawei podało datę premiery HarmonyOs 2.0 na smartfony. To już za kilka dni...

Huawei podało datę premiery HarmonyOs 2.0 na smartfony. To już za kilka dni...

Huawei ma świadomość, że ze względu na mocne ograniczenia sprzętowe, które są bezpośrednio następstwem amerykańskich sankcji, musi skupić się mocniej na warstwie oprogramowania. Firma nie podaje, ile z ich dochodów pochodzi z oprogramowania, jednak Huawei patrzy z optymizmem w przyszłość, dużo stawiając na HarmonyOS. Firma chce ze swojego oprogramowania uczynić atut dla telefonów, tabletów, opasek i zegarków smart, telewizorów i wszelkich form inteligentnych produktów domowych. Firma ma nadzieję, że pewnego dnia zdominuje świat swoim oprogramowaniem i odwróci obecną dynamikę władzy w wojnie handlowej między Chinami a USA.

Już za kilka dni Huawei oficjalnie zaprezentuje HarmonyOS 2.0 na smartfonach. Czybędzie to coś więcej niż słabo zamaskowany Android 10?

Wcześniej w tym roku dowiedzieliśmy się, że HarmonyOS 2.0 od Huawei był niewiele więcej niż słabo zamaskowanym klonem Androida 10, pomimo oświadczeń firmy, że był to nowy i radykalnie inny system operacyjny. Przez ostatnie lata chińska firma prowadziła wojnę handlową między swoim krajem ojczystym a Stanami Zjednoczonymi, co miało ogromny wpływ na jej zdolność do opracowywania nowego sprzętu. Aby złagodzić ten problem, firma kieruje się w kierunku usług w chmurze i oprogramowania, jednocześnie rzucając więcej zasobów w kierunku Harmony OS.

Huawei ogłosiło teraz, że 2 czerwca nastąpi oficjalna premiera HarmonyOS na smartfonach. Pierwszym telefonem z nowym systemem operacyjnym będzie Huawei Mate 40 Pro, a firma ma przy okazji zaprezentować dwa nowe tablety MatePad i dwa nowe smartwatche - wszystkie z systemem HarmonyOS 2.0. Huawei ma duże plany dotyczące nowego systemu operacyjnego. W niedawnej notatce wysłanej do pracowników firmy, założyciel i dyrektor generalny Ren Zhengfei zachęcał pracowników do "odważenia się w przewodzeniu światu w dziedzinie oprogramowania", ponieważ rozwój w tej dziedzinie jest "poza kontrolą Stanów Zjednoczonych pozwalając na większą niezależność i autonomię".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei podało datę premiery HarmonyOs 2.0 na smartfony. To już za kilka dni...

 0