Huawei postanowiło zmniejszyć produkcję smartfonów (aktualizacja)

Huawei postanowiło zmniejszyć produkcję smartfonów (aktualizacja)

Huawei od dawna planowało wyprzedzić Samsunga w rankingu najpopularniejszych producentów smartfonów. I należy przyznać, że do pewnego momentu byli na dość dobrej drodze, aczkolwiek ostatnie wydarzenia wliczając w to negatywne dla producenta działania ze strony amerykańskich władz przyczyniają się do powolnego oddalenia założonego celu. Według najnowszych informacji pochodzących ze źródeł South China Morning Post, Foxconn, które zajmuje się składaniem telefonów m.in. dla Huawei, zamknęło kilka linii produkcyjnych chińskiego giganta. Powodem tej sytuacji ma być podobno nagła decyzja Huawei o zmniejszeniu liczby zamówień nowych egzemplarzy smartfonów. Jest to wynik gorszego niż sądzono popytu na te urządzenia spowodowanego amerykańskimi działaniami. Aktualnie nie wiemy, czy zmniejszenie produkcji smartfonów Huawei to przejściowa sytuacja lub wchodzi ona w część jakiegoś długoterminowego planu.

Według najnowszych doniesień Huawei zmniejszyło dotychczasową produkcję smartfonów.

Huawei postanowiło zmniejszyć produkcję smartfonów

Co ważne może to negatywnie wpłynąć na firmę odpowiedzialną za składanie wspomnianego sprzętu, która wraz z początkiem bieżącego roku miało zatrudnić wielu nowych pracowników, aby sprostać wcześniejszemu zapotrzebowaniu na urządzenia Huawei. Do przytoczonych rewelacji należy też podchodzić z pewną dozą rezerwy, gdyż są one nieoficjalne i niepotwierdzone przez obie firmy. Warto też podkreślić, że jeden z analityków Ming-Chi Kuo przewidywał spadek sprzedaży, jaki ma dotknąć Huawei jeszcze w tym roku. Chińczycy mieli już odczuć skutki tej wojny handlowej, a także działania wymierzone przeciwko firmie, ponieważ po ogłoszeniu restrykcji w ciągu 36 godzin w hiszpańskim sklepie Amazon odwołano ponad 10000 zamówień na urządzenia Huawei.

Ze współpracy z chińskim przedsiębiorstwem wycofało się również wiele firm. Jednak największym ciosem w przyszłości może być wymuszona rezygnacja z flagowego systemu mobilnego Android. Huawei pracuje już nawet nad własnym autorskim rozwiązaniem, które mogłoby być zamiennikiem dla produktu Google. Mówi się, że w takim przypadku do końca 2019 roku korporacja dostarczy na rynek do maksymalnie 250 mln urządzeń, co jest i tak gorszym rezultatem względem zakładanych 270 milionów. Całkowicie pesymistyczny scenariusz mówi o spadku dostawy do 180 milionów sztuk smartfonów.

Aktualizacja 3.06.2019

W związku z pojawiającymi się w sieci informacjami głos w sprawie zabrało Huawei, które zaprzeczyło jakoby ich globalna produkcja doczekała się istotnych zmian oraz zmniejszenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei postanowiło zmniejszyć produkcję smartfonów (aktualizacja)

 0